skip to Main Content

Mój niezbędnik ogrodowy – narzędzia ogrodnicze

Narzedzia Ogrodnicze

Utrzymanie porządku w ogrodzie to nie jest wcale takie proste zadanie. Ba! Można nawet uznać, że czasem jest to ekstremalnie trudne.

Do tego nie każdy to potrafi! Aby cieszyć się pięknie rozkwitającymi roślinami, idealnie przystrzyżonym, zielonym trawnikiem i brakiem szkodników, trzeba mieć czas, pasję i umiejętności. Dobrym sposobem na przezwyciężenie trudów pracy w ogrodzie są dobrze dobrane narzędzia. Jakie wybrać? Dziś przedstawimy niezbędnik każdego działkowicza – czyli narzędzia, które muszą znaleźć się w każdym ogrodzie.

Szpadel

Szpadel ogrodowy to podstawowe narzędzie, bez którego nie wyobrażamy sobie pracy w żadnym ogrodzie. Szpadle składają się z głowicy i trzonka z uchwytem. Dzielimy je na proste i ostre, w zależności od kształtu końcówki.

Jaki szpadel wybrać? Wszystko tak naprawdę zależy od budżetu, którym dysponujemy i prac, które musimy wykonać. Jeśli chcemy częściej korzystać z tego narzędzia, warto zainwestować w ostry i metalowy szpadel z trwałym trzonkiem i o wygodnym, gumowym uchwycie. Do lżejszych prac wystarczy tańszy, standardowy szpadel z drewna i metalu.

Grabie

Grabie to drugie narzędzie, po które często sięgamy podczas ogrodowych wojaży. Służą nam do rozdrabniania i wyrównywania ziemi oraz innych prac porządkowych. Grabie zbudowane są z głowicy i trzonka. Zasada ich wyboru jest taka sama, jak w przypadku szpadla.

Sekator

Sekator może być jednoręczny, lub dwuręczny. Najczęściej wykorzystujemy go do cięcia gałęzi, pędów i łodyg. Jeśli macie ogródek, często będziecie korzystać z tego narzędzia. Możecie więc od razu zakupić sprzęt bardziej profesjonalny, pokryty teflonem.

Kosiarka do trawy

Kosiarka do trawy, jak sama nazwa wskazuje, posłuży nam do pielęgnacji trawnika. Kosiarki w zależności od napędu dzielą się na kosiarki ręczne, elektryczne, akumulatorowe i spalinowe. Jej wybór w dużej mierze zależy od powierzchni ogrodu.

Kosiarka ręczna dobrze sprawdza się na mniejszych i równych powierzchniach trawników oraz przy koszeniu niezbyt wysokiej trawy. Z kolei kosiarka elektryczna lepiej sprawdzi się na większych powierzchniach. Wadą ich jest jednak konieczność połączenia kablem ze źródłem prądu. Jeżeli chcemy sobie maksymalnie ułatwić koszenie, warto wybrać najdroższą, ale najwygodniejszą kosiarkę – spalinową.

Poza opisanymi narzędziami przyda się też solidna, aluminiowa taczka, wąż ogrodowy do podlewania lub zraszacze. Wszystkie te rzeczy, w tym również grille ogrodowe i nawozy ogrodnicze, możecie zakupić w sklepie Rolmarket.pl.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl