skip to Main Content

Piękny ogód jesienią!

Fotolia 46223986 Ogrodjesienia

Piękny, jesienny ogród to prawdziwy powód do dumy. Jesień to czas zbierania plonów z naszych ogrodów i przydomowych ogródków.

Kto by nie chciał cieszyć się niepowtarzalnym smakiem własnych owoców i warzyw? 

Właśnie… Co zrobić, by w naszym ogrodzie zagościły różnokolorowe kwiaty, barwne rośliny, a także owoce? 

Utrzymanie ogrodu jest czasochłonne i wymaga dużego nakładu pracy. Jest to praca odpowiedzialna, ale przede wszystkim bardzo satysfakcjonująca. Warto pomyśleć nad wykorzystaniem terenu we właściwy sposób. Odpowiednie zagospodarowanie ziemi jest niezwykle ważne. 

Od czego zacząć? 

Na samym początku trzeba właściwie przemyśleć swoją strategię. Co to znaczy?

To znaczy wykorzystać każdy, nawet najmniejszy skrawek ziemi tak, by nie pozostał on odłogiem. Można podzielić sobie ogród na kilka części, np.  warzywną, w której swoje miejsce znaleźć mogą dynie, buraki, marchew; owocową (np. jabłka, śliwy, grusze, winogrona), jak również kwiatową (np. krzewy ozdobne, wrzosy, róże, lwie paszcze, cynie, dalie czy nasturcje).  Tak przygotowany plan może być zarysem rzeczywistego efektu końcowego ogrodu. 

Kilka wskazówek 

  1. Niezwykle ważną rzeczą w prowadzeniu własnego ogrodu jest systematyczność, a istotą całego przedsięwzięcia jest jego pielęgnacja.
  2. W przypadku drzew owocowych i krzewów trzeba pamiętać o corocznym ich przycinaniu. Jeśli drzewka owocowe przytniemy zimą, wówczas pobudzimy je do większej aktywności w następnym sezonie.
  3. Od czasu do czasu należy również zapewnić swoim roślinom dawkę witamin i minerałów potrzebnych do odpowiedniego wzrostu w postaci nawozu-kompostu. 

Warto pamiętać! 

Bardzo pomocna w tworzeniu swojego niepowtarzalnego ogrodu będzie wyobraźnia. To właśnie ona może nas niezwykle zainspirować i sprawić pojawienie się mnóstwa pomysłów na stworzenie wspaniałego ogrodu. Ogród będzie niepowtarzalny tylko wtedy kiedy będzie oryginalny. 

Zatem do dzieła i cieszmy się pięknym ogrodem!

 

Redakcja LivingNatural.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl