skip to Main Content

Czyszczenie żelazka

Fotolia 49773321 Czyszczenie Elazka

Czy czyszczenie żelazka jest dla Ciebie uporczywe i męczące? Mamy sposób na Skuteczną walkę z brudną płytą żelazka. 

 

Zapewne wiele razy zdarzyło Ci się walczyć z uporczywym zabrudzeniem żelazka. Brud, który z czasem osadza się na stopie żelazka może nam trwale pobrudzić ubrania. Aby tego uniknąć warto zastosować się do kilku sposobów radzenia sobie z jego czyszczeniem.

Oto kilka domowych i skutecznych propozycji czyszczenia żelazka przy użyciu:

Soli kuchennej i skrawka materiału.

Sól należy rozsypać na materiale, a następnie ciepłym żelazkiem prasować ją, aż do chwili, kiedy osad całkowicie zniknie.

Octu na gorąco i szmatki.

Żelazko trzeba nagrzać, a następnie wyłączyć z prądu. Szmatką nasączoną octem należy przecierać stopę urządzenia, aż do uzyskania pożądanego efektu. (Gdy płyta żelazka nie ma gładkiej powierzchni, jej zakamarki oczyścić pomogą patyczki do uszu.)

Soli kuchennej, octu, szmatki i wody destylowanej.

Sporządzamy roztwór z octu i soli s stosunku 1:1. Powstały środek trzeba podgrzać, ale nie wolno doprowadzić do wrzenia. Moczymy szmatkę w gorącym roztworze i czyścimy żelazko. Po tym zabiegu należy przetrzeć płytę żelazka wodą destylowaną.

Czyszczenie zbiornika na wodę:

 Za pomocą roztworu sporządzonego z wody i octu (w stosunku 1:1) z łatwością oczyści się zbiornik na wodę. Roztwór wystarczy wlać do zbiornika i włączyć żelazko. Trzeba poczekać, aż substancja wyparuje. Potem znów napełniamy zbiornik, ale już samą wodą, powtarzamy czynność i gotowe.

Czyszczenie żelazka może być łatwe i przyjemne.

Trzeba tylko wiedzieć, jakimi środkami się posłużyć. Jeśli we właściwy sposób będziemy o nie dbać, to z całą pewnością służyć będzie przez długie lata.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl