skip to Main Content

Jak zachować trwałego koloru czarnych ubrań?

Jak Zachowac Trwaly Kolor Czarnych Ubran

Czerń to klasyka. Jest wyrazem elegancji i szyku. Chętnie nosimy czarne ubrania, ponieważ bez wątpienia nadają się na każdą okazję.

Kolor czarny kojarzy nam się z dostojnością, wyrafinowaniem, elegancją i dobrym smakiem.  Poza tym czerń jest efektowna i wyglada  niebanalnie. Kolor ten dobrze komponuje się z innymi barwami. Co jednak zrobić, by na trwałe zachować czarny kolor naszych ubrań ?

Jak chronić odzież przed płowieniem?

Aby ubrania zachowały swój ciemny kolor trzeba przede wszystkim stosować się do cennych uwag producentów, które zamieszczone są na metkach. Zwykle to na nich znajdziemy informacje dotyczące odpowiedniej temperatury prania, a także ich pielęgnacji.

Jak prać czarne ubrania ?

Czarne rzeczy pierze się w temperaturze 30-40ºC. Co ważne: ciemne ubrania nie lubią wysokich temperatur! Dodatkowo warto prać je po lewej stronie. Do prania zamiast proszku zaleca się użycie specjalnych płynów do ciemnych tkanin, które dodatkowo zmiękczają materiał i zachowują trwałość koloru. Proszek, bowiem często zostawia uporczywe, białe ślady.

Na ratunek zszarzałych ubrań

Wyblakłe ubrania możemy namoczyć w specjalnie sporządzonym do tego celu roztworze. Trzeba przygotować mieszankę octu i wody w stosunku 1: 12, w której namaczamy ubrania. Po upływie kilku godzin ponownie płuczemy ubrania w płynie przeznaczonym do czarnych, bądź kolorowych ubrań.

Od czasu do czasu warto dodać do płukania tkanin wywar z liści orzecha włoskiego. Jego specjalne właściwości sprawią, że kolor zdecydowanie się pogłębi i będzie bardziej intensywny.

Nie rezygnujmy z noszenia ciemnych ubrań! Ratujmy je przed płowieniem i cieszmy się głębią koloru, na co dzień!

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl