skip to Main Content

Pięć czynników, które należy wziąć pod uwagę wybierając parasol ogrodowy

Parasol Ogrodowy

Latem własny ogród jest prawdziwym wybawieniem. Czy jednak można się nim cieszyć, gdy z nieba leje się żar, a słońce świeci na tyle intensywnie, że trudno skoncentrować się na jakiekolwiek czynności? Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe, z pomocą może nam bowiem przyjść parasol ogrodowy. Oczywiście, nie każde rozwiązanie dostępne w sprzedaży jest w stanie równie dobrze sprostać naszym oczekiwaniom, znalezienie naprawdę dobrego parasola nie jest jednak przesadnie trudne.

Po pierwsze – parametry

Gdy przyglądamy się parasolom ogrodowym, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym, z jakiego materiału są one wykonane. Wydaje się nam, że to właśnie wybór tego najlepszego zagwarantuje nam rozwiązanie satysfakcjonujące nas swoją funkcjonalnością. Tymczasem okazuje się, że znacznie ważniejsza jest jego wielkość. Nieduży parasol, bez względu na staranność swojego wykonania, nie ochroni nas przed promieniami słonecznymi tak dobrze, jak rozwiązanie sporych rozmiarów.

Po drugie – staranność wykonania

Każdy producent stara się zapewnić nas, że właśnie polecany przez niego parasol ogrodowy jest tym, który charakteryzuje się największą starannością wykonania. Już na etapie oględzin można się jednak przekonać o tym, że nie wszyscy są w stanie w pełni wywiązać się ze składanych przez siebie deklaracji. Jeśli więc już w momencie zakupu parasol do ogrodu porusza się na łączeniach lub dość mocno wygina, choć wcale nie stosujemy zbyt dużego nacisku, istnieje ryzyko, że nie będzie nam służył zbyt długo.

Po trzecie – materiał

Jak już wspomnieliśmy, materiał, z jakiego wykonano parasol, nie ma tak dużego znaczenia, jak wielu osobom mogłoby się to wydawać. Wybierając parasol ogrodowy na Twojpasaz.pl możemy z równym przekonaniem brać pod uwagę rozwiązania wykonane z drewna oraz te, które powstają z wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Różnice dotyczą przede wszystkim walorów estetycznych, a tym samym mają subiektywny charakter. Należy jednak pamiętać i o tym, że parasole drewniane wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych, w innym wypadku bowiem szybciej tracą na atrakcyjności.

Po czwarte – charakter czaszy

Czasza parasola ogrodowego powinna być wykonana z materiału, który dobrze radzi sobie z promieniami słonecznymi, w innym wypadku bowiem parasol szybko zacznie płowieć. Warto też, w pierwszej kolejności, stawiać na czasze z jaśniejszych tkanin. Ciemniejsze kolory w naturalny sposób przyciągają promienie słoneczne, a przecież jest to efekt, którego wolelibyśmy unikać.

Po piąte – cena

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że argument cenowy jest ważny, nigdy jednak nie powinniśmy stawiać go na pierwszym miejscu. Rozwiązania najtańsze często nie zachwycają zbyt wysoką jakością. Owszem, w momencie, w którym dokonujemy zakupu, jesteśmy z niego zadowoleni, nie mija jednak wiele czasu, i przekonujemy się o tym, że w niedalekiej przyszłości trzeba będzie wymienić nasz parasol ogrodowy na nowszy model. W takim przypadku zadowolenie zwykle znika.

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl