skip to Main Content

Kamienie naturalne we wnętrzach – co musisz wiedzieć?

Kamienie Naturalne We Wnetrzach

Co jakiś czas w aranżacji wnętrz pojawiają się nowe trendy. Jakiś czas temu wszyscy zachwycali się meblami w stylu neo-retro i skandynawskimi, minimalistycznymi dodatkami. Teraz na topie są blaty kuchenne, posadzki, schody oraz inne elementy wykonane z kamieni naturalnych. Myślisz o małym remoncie? Sprawdź jak za pomocą marmuru, piaskowca, granitu czy trawertynu możesz upiększyć swój dom.

Posadzka

Znudziły Ci się już płytki? A może narzekasz na mało odporne na uszkodzenia mechaniczne panele podłogowe? Zdecydowanie trwalszym rozwiązaniem mogą okazać się posadzki wykonane z kamienia. Dlaczego? Jak można się domyślić są po prostu mocniejsze i twardsze, przez co pozostają w stanie niezmienionym przez bardzo długi czas (przez co są też droższe od drewnianych czy gresowych odpowiedników). Świetnie sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach wewnętrznych, ale też np. na tarasach, gdzie dodatkowa odporność jest jak najbardziej wskazana. Jaki kamień sprawdzi się na posadzkach? Na pewno granit (charakteryzuje się niskim stopniem ścieralności – stąd jego zastosowanie np. przy budowie wejść czy schodów na peronach kolejowych) oraz marmur (dostępny w wielu wariantach kolorystycznych).

Blaty i zlewy

Ze względu na to, że w kuchni dużo się dzieje, warto inwestować w kamienne wykończenia. I dotyczy to nie tylko podłogi, ale też np. blatów. Te w wersji kamiennej, zwłaszcza granitowej, można dostać w dobrych zakładach kamieniarskich, np. Granitex. Kamienne blaty nadają się zwłaszcza do kuchni, w której naprawdę dużo się gotuje. Nie dość, że można na nich kroić (są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania) to jeszcze nic nie stoi na przeszkodzie, aby stawiać na nich ciepłe garnki lub blachy – ten kamień się nie topi, ani nie odbarwia. Do kamiennych blatów można znaleźć pasujące kamienne zlewozmywaki. Choć ich koszt jest dużo wyższy od tych tradycyjnych, to nie dość, że lepiej komponują się z blatem to jeszcze są trwalsze, przez co będą zakupem na lata.

Płytki na ścianę

Ostatnio bardzo popularne stało się też kładzenie kamieni na ścianę w postaci specjalnych płytek wykonany z marmuru, piaskowca czy trawertynu. Skąd to zainteresowanie? Wnętrza, w których znajdują się kamienie prezentują się zdecydowanie bardziej elegancko. Do tego kamienie sprawiają, że pomieszczenia optycznie się powiększają – zwłaszcza gdy wybierze się wersje położenia bez zbędnych łączeń i fug. Ich położenie pozwala też zakryć niedoskonałości, np. krzywizny ściany i ochronić je przed nadmiernym brudzeniem (polecane zwłaszcza w przypadku osób posiadających małe dzieci lub zwierzęta).

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl