skip to Main Content

Ekologiczny nawóz dla roslin

Breskfes

Rośliny zdobią nasze okna i salony. Są ozdobą w mieszkaniu i cennym źródłem tlenu. Dbamy o nie jak najlepiej potrafimy: podlewamy, doglądamy, nawozimy. A czy samemu można zrobić nawóz? Oczywiście!

 

Podlewanie wodą i co dalej?

Wszystkim roślinom należy dostarczyć odpowiednią ilość potrzebnych im składników odżywczych. Aby prawidłowo rosły trzeba ich od czasu do czasu nawozić. Dlatego też nie wystarczy podlewanie zwykłą wodą…

Wykorzystaj resztki z obiadu! 

Niekoniecznie musimy udawać się po specjalny nawóz do sklepu. Idealne do wykonania naturalnego nawozu będą resztki z obiadu. Wodą, w której gotowane były ziemniaki, jak najbardziej można podlewać rośliny. Oczywiście woda ta wcześnie musi zostać ostudzona. 

Resztki ze śniadania

Za nawóz może posłużyć odrobina mleka rozcieńczonego w dużej ilości wody.  Świetnym nawozem do kwiatów mogą też być skorupki jajek. Dlaczego? Ponieważ są one źródłem wapnia. Po przyrządzonej jajecznicy skorupki namaczamy w wodzie na kilkadziesiąt godzin i nawóz gotowy. Woda po gotowaniu jajek też się przyda. Trzeba ją ostudzić i można śmiało podlewać nią rośliny. 

Fusy herbaty to kolejny pomysł na nawóz

Należy ich niewielką ilością posypać ziemię. Fusy nie będą widoczne gołym okiem, gdyż zupełnie pokryją się z kolorem ziemi w doniczce. Dodatkowym walorem fusów jest to, że zatrzymują na dłużej wilgoć w doniczce wraz z cennymi substancjami odżywczymi.

Azalie, hortensje oraz storczyki

Bardzo dobrym nawozem dla tych roślin kwasolubnych będą fusy z kawy. Wystarczy pół łyżki kawy wsypać do doniczki i przemieszać je z ziemią. Czynność tę powtarzamy do dwóch razy w miesiącu.

 

Przedstawione powyżej metody są banalnie proste w wykonaniu. Dodatkowo są tanie i co ważne ekologiczne.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl