skip to Main Content

Ekologiczny płyn zmiękczający do tkanin

Fotolia 40246587 Plynzmiekczajacy

Naturalny płyn zmiękczający do tkanin to właściwa alternatywa dla tych, którzy chcą przyczynić się do ochrony środowiska. Płyn jest w swojej istocie wydajny, a jego konsystencja niczym nie odbiega od zwykłego płynu kupionego w sklepie.

Receptura płynu nie jest żadną tajemnicą, a wielu może zaskoczyć. Wykonanie płynu zmiękczającego do tkanin jest banalnie proste. 

Co będzie potrzebne

  • 1 szklanka wody
  • 1 szklanka octu/kwasek cytrynowy
  • 1 szklanka sody do prania
  • kilka kropli olejku eterycznego/wyciąg z aloesu
  • pusty pojemnik (najlepiej butelka)

Wykonanie:

W pierwszej kolejności należy połączyć ze sobą takie składniki jak: woda, ocet i soda do prania. Jeśli nie mamy octu, a aktualnie posiadamy kwasek cytrynowy, wówczas mieszamy kolejno ze sobą: wodę, kwasek (mniej więcej 20g na 100ml wody) i sodę do prania. Następnie dodajemy kilka kropel olejku eterycznego. Ładny zapach uzyskamy, kiedy dodamy olejku o zapachu cytrynowym lub lawendowym. Dla uzyskania jeszcze bardziej subtelnego zapachu, olejek eteryczny możemy zastąpić wyciągiem z aloesu. Tak przygotowany płyn przelewamy do butelki i gotowe.

Gwarancja zapachu

Przygotowany płyn zmiękczający do tkanin z całą pewnością nie będzie podrażniał skóry. Gwarantuje przyjemnie delikatny zapach świeżego prania, a dodatkowo jest tani i łatwy w wykonaniu.

O tym trzeba pamiętać!

Sporządzony płyn zmiękczający ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę dla naszej pralki. Dzięki właściwościom octu odkamienia ją!

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl