skip to Main Content

Październikowe prace w ogrodzie!

Pazdziernikowe Prace W Ogrodzie

Nieuchronnie, wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Czas świeżo koszonej trawy i kwitnących liści mamy już za sobą. Teraz będziemy cieszyć nasze oczy wielością jesiennych kolorów, a trzeba przyznać, że ta poru roku, w umiarkowanej strefie klimatycznej, ma naprawdę wiele uroku. Jakie prace czekają więc na nas w ogrodzie?

Porządek w ogrodzie

Ogród wymaga porządków kilka razy do roku. Teraz należy się więc skupić na oczyszczaniu ziemi ze zgniłych owoców, a także usuwaniu schorowanych części roślin. Warto pamiętać, że wszystkie takie oznaki, jak na przykład zeschnięte owoce należy spalić, ponieważ w przeciwnym wypadku choroba może się rozprzestrzeniać dalej. Wczesna jesień to dobry moment na opryski drzew owocowych, dzięki czemu przygotujemy je do zimy i uchronimy przed przyszłorocznymi schorzeniami.

Zbiórka owoców i warzyw

Do połowy października zbiera się owoce, jak np. śliwki węgierki, ale także gruszki i jabłka. Nie zapominajmy też o kapuście czy marchwi. Spóźnieni muszą się śpieszyć ze zbiorem ziemniaków, które mogą mieć powoli za zimno w ziemi.

Nawożenie ziemi

Jesień to także najlepszy moment na rozsypanie naturalnego obornika, kompostu i nawozów. Oczywiście, zawsze dobrze jest postawić na własne mieszanki z naturalnych odpadków roślinnych lub zwierzęcych, wówczas uprawa warzyw lub owoców będzie jak najbardziej ekologiczna. Taki nawóz rozsypujemy w sadzie lub w warzywniku i delikatnie zakrywamy ziemią. Tutaj z pewnością pomoże nam glebogryzarka, która odciąży siłę rąk ludzkich.

Sadzenie drzew i krzewów

Jeśli marzy nam się poszerzenie naszych zbiorów za kilka lat, to październik będzie najodpowiedniejszy do sadzenia drzew i krzewów. Ziemia nie miała jeszcze okazji zamarznąć i łatwo się w niej kopie. Wcześniej dołek warto przygotować poprzez dostarczenie ziemi środków odżywczych. Na koniec usypujemy tzw. kopczyk, który ochroni szyjkę korzeniową przed zbliżającymi się przymrozkami.

Przygotowane przez: http://rododendrony.com.pl/

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl