skip to Main Content

Październikowe prace w ogrodzie!

Pazdziernikowe Prace W Ogrodzie

Nieuchronnie, wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Czas świeżo koszonej trawy i kwitnących liści mamy już za sobą. Teraz będziemy cieszyć nasze oczy wielością jesiennych kolorów, a trzeba przyznać, że ta poru roku, w umiarkowanej strefie klimatycznej, ma naprawdę wiele uroku. Jakie prace czekają więc na nas w ogrodzie?

Porządek w ogrodzie

Ogród wymaga porządków kilka razy do roku. Teraz należy się więc skupić na oczyszczaniu ziemi ze zgniłych owoców, a także usuwaniu schorowanych części roślin. Warto pamiętać, że wszystkie takie oznaki, jak na przykład zeschnięte owoce należy spalić, ponieważ w przeciwnym wypadku choroba może się rozprzestrzeniać dalej. Wczesna jesień to dobry moment na opryski drzew owocowych, dzięki czemu przygotujemy je do zimy i uchronimy przed przyszłorocznymi schorzeniami.

Zbiórka owoców i warzyw

Do połowy października zbiera się owoce, jak np. śliwki węgierki, ale także gruszki i jabłka. Nie zapominajmy też o kapuście czy marchwi. Spóźnieni muszą się śpieszyć ze zbiorem ziemniaków, które mogą mieć powoli za zimno w ziemi.

Nawożenie ziemi

Jesień to także najlepszy moment na rozsypanie naturalnego obornika, kompostu i nawozów. Oczywiście, zawsze dobrze jest postawić na własne mieszanki z naturalnych odpadków roślinnych lub zwierzęcych, wówczas uprawa warzyw lub owoców będzie jak najbardziej ekologiczna. Taki nawóz rozsypujemy w sadzie lub w warzywniku i delikatnie zakrywamy ziemią. Tutaj z pewnością pomoże nam glebogryzarka, która odciąży siłę rąk ludzkich.

Sadzenie drzew i krzewów

Jeśli marzy nam się poszerzenie naszych zbiorów za kilka lat, to październik będzie najodpowiedniejszy do sadzenia drzew i krzewów. Ziemia nie miała jeszcze okazji zamarznąć i łatwo się w niej kopie. Wcześniej dołek warto przygotować poprzez dostarczenie ziemi środków odżywczych. Na koniec usypujemy tzw. kopczyk, który ochroni szyjkę korzeniową przed zbliżającymi się przymrozkami.

Przygotowane przez: http://rododendrony.com.pl/

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl