skip to Main Content

Naturalny odkamieniacz, czyli domowe sposoby na kamień w czajniku

Fotolia 45811098 Okamieniacz

Kamień w czajniku? To oczywiste, że obecność kamienia w czajniku sprawia, że woda staje się niezdatna do picia. Poza tym kamień źle wpływa na działanie czajnika, a także niesie ze sobą negatywne skutki dla naszego zdrowia. 

W sklepach jest wiele środków chemicznych służących do usuwania osadu z czajnika. Jednak czy warto używać do tego celu silnych proszków czyszczących, wiedząc, że będą one miały kontakt z żywnością? Warto się nad tym zastanowić.

Domowy sposób 

Wydawać się może, że domowy sposób nie zawsze zda egzamin. Nic bardziej mylnego! Na rynku istnieje wiele preparatów, które mogą służyć, jako zamiennik typowego środka odkamieniającego.

Oto kilka skutecznych i niedrogich sposobów na pozbycie się uporczywego kamienia:

  • Sok z cytryny-> filiżanka soku z cytryny pomoże w walce z kamieniem. Sok przelewamy do czajnika i pozostawiamy na około 1h.
  • Kwasek cytrynowy-> jedną saszetkę wsypujemy do czajnika i zalewamy wodą do połowy jego objętości. Całość należy zagotować i zostawić na około 20 min.
  • Soda oczyszczona-> do czajnika trzeba wsypać 2 łyżki sody i odczekać mniej więcej 15 minut. Następnie czajnik płuczemy wodą i lekko czyścimy.
  • Coca-cola-> jest prawie niezastąpiona i przydaje się również do czyszczenia czajnika. Do czajnika należy wlać szklankę coli i pół szklanki wody i całość zagotować.

Skuteczność gwarantowana

Nie ma nic bardziej skutecznego od wymienionych wyżej praktycznych sposobów czyszczenia czajnika. Polecany do tego zadania jest także ocet, z którym należy postąpić tak samo jak w przypadku coca-coli. Jednak ocet ma specyficzny zapach, który potem na jakiś czas zostaje wewnątrz naszego czajnika, wiec polecam ten sposób raczej jako ostateczność.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl