skip to Main Content

Najnowsze trendy w meblach ogrodowych

Najnowsze Trendy W Meblach Ogrodowych

O ładnym wyglądzie ogrodu decydują nie tylko piękne okazy roślin, ale także elementy małej architektury oraz meble. Wszystkie elementy powinny być starannie dobrane i stanowić stylistyczną całość. Uwzględnić należy wygląd elewacji oraz stylistykę ogrodu.

Nowa odsłona mebli drewnianych

Drewno jest dominującym materiałem, z którego wykonuje się meble ogrodowe. Pasują do wszystkich typów ogrodu, od naturalnego, przez rustykalny, po nowoczesny. Meble różnią się tylko stylizacją.

Najczęściej meble ogrodowe wykonuje się z impregnowanej ciśnieniowo sosny lub świerku, ponieważ ich cena jest bardzo przystępna, rzadziej używany jest dąb lub modrzew, które praktycznie nie wymagają żadnego zabezpieczenia. W tym roku modne są meble z gatunków drzew egzotycznych, które wyróżniają się niezwykłą trwałością i efektownym wyglądem. Meble te są jednak bardzo drogie, dlatego decyduje się na nie nie wiele osób.

Najmodniejsze meble z technorattanu

Technorattan jest materiałem sztucznym, ale posiada wszystkie właściwości naturalnego rattanu, jednak jest od niego znacznie trwalszy. Technorattan jest w pełni ekologiczny, w związku z czym można poddać go recyklingowi.

Meble z technorattanu są lekkie, cechuje je bogate wzornictwo, co umożliwia dobranie odpowiedniego modelu mebli do stylistyki ogrodu i domu. Dodatkowe poduchy na siedzenia czynią je nie tylko wygodniejszymi, ale także znacznie przytulniejszymi. W przeciwieństwie do naturalnego rattanu, technorattan odporny jest na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim wilgoci i promieni słonecznych.

Meble modułowe

Meble modułowe doskonale sprawdziły się w aranżacji poszczególnych pomieszczeń w domu. Ten system zagospodarowania przestrzeni staje się coraz popularniejszy w zagospodarowywaniu tarasów i miejsc wypoczynku w ogrodach. Daje dużą możliwość dostosowania zagospodarowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb. Zawsze, w zależności od potrzeb, istniejący zestaw można rozbudować o dodatkowe elementy. W zależności od potrzeb zestaw może składać się z sof, foteli, pojedynczych puf. Wariantów jest znacznie więcej.

Meble modułowe do ogrodu zdecydowanie bardziej przypominają meble do salonu (zgodnie z najnowszymi trendami), niż typowe meble do ogrodu. Z e względu na wykończenie tapicerką i różnymi poduchami, można je wykorzystać tylko na powierzchniach zasłoniętych od deszczu, czyli na tarasach lub w dużych altanach ogrodowych.

Meble modułowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Od metalu po szkło, dodatkowo wykorzystywane są różnego rodzaju elementy tapicerowane gwarantujące wygodny odpoczynek.

Źródło: http://bdburchex.com.pl – producent mebli ogrodowych

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl