skip to Main Content

Najnowsze trendy w meblach ogrodowych

Najnowsze Trendy W Meblach Ogrodowych

O ładnym wyglądzie ogrodu decydują nie tylko piękne okazy roślin, ale także elementy małej architektury oraz meble. Wszystkie elementy powinny być starannie dobrane i stanowić stylistyczną całość. Uwzględnić należy wygląd elewacji oraz stylistykę ogrodu.

Nowa odsłona mebli drewnianych

Drewno jest dominującym materiałem, z którego wykonuje się meble ogrodowe. Pasują do wszystkich typów ogrodu, od naturalnego, przez rustykalny, po nowoczesny. Meble różnią się tylko stylizacją.

Najczęściej meble ogrodowe wykonuje się z impregnowanej ciśnieniowo sosny lub świerku, ponieważ ich cena jest bardzo przystępna, rzadziej używany jest dąb lub modrzew, które praktycznie nie wymagają żadnego zabezpieczenia. W tym roku modne są meble z gatunków drzew egzotycznych, które wyróżniają się niezwykłą trwałością i efektownym wyglądem. Meble te są jednak bardzo drogie, dlatego decyduje się na nie nie wiele osób.

Najmodniejsze meble z technorattanu

Technorattan jest materiałem sztucznym, ale posiada wszystkie właściwości naturalnego rattanu, jednak jest od niego znacznie trwalszy. Technorattan jest w pełni ekologiczny, w związku z czym można poddać go recyklingowi.

Meble z technorattanu są lekkie, cechuje je bogate wzornictwo, co umożliwia dobranie odpowiedniego modelu mebli do stylistyki ogrodu i domu. Dodatkowe poduchy na siedzenia czynią je nie tylko wygodniejszymi, ale także znacznie przytulniejszymi. W przeciwieństwie do naturalnego rattanu, technorattan odporny jest na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim wilgoci i promieni słonecznych.

Meble modułowe

Meble modułowe doskonale sprawdziły się w aranżacji poszczególnych pomieszczeń w domu. Ten system zagospodarowania przestrzeni staje się coraz popularniejszy w zagospodarowywaniu tarasów i miejsc wypoczynku w ogrodach. Daje dużą możliwość dostosowania zagospodarowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb. Zawsze, w zależności od potrzeb, istniejący zestaw można rozbudować o dodatkowe elementy. W zależności od potrzeb zestaw może składać się z sof, foteli, pojedynczych puf. Wariantów jest znacznie więcej.

Meble modułowe do ogrodu zdecydowanie bardziej przypominają meble do salonu (zgodnie z najnowszymi trendami), niż typowe meble do ogrodu. Z e względu na wykończenie tapicerką i różnymi poduchami, można je wykorzystać tylko na powierzchniach zasłoniętych od deszczu, czyli na tarasach lub w dużych altanach ogrodowych.

Meble modułowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Od metalu po szkło, dodatkowo wykorzystywane są różnego rodzaju elementy tapicerowane gwarantujące wygodny odpoczynek.

Źródło: http://bdburchex.com.pl – producent mebli ogrodowych

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl