skip to Main Content

Segregacja śmieci

Fotolia 21956327 Ekotorba

Dziś już większość osób deklaruje, że segreguje odpady. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy przypadkiem nie usprawiedliwiamy się brakiem czasu? A przecież segregowanie śmieci nie jest czasochłonne.

 

Wystarczy tylko zacząć od odpowiedniej organizacji odpadów, a reszta nie będzie problemem.

Segregacja, co to takiego?

Segregacja śmieci polega na odpowiednim pooddzielaniu odpadów domowych w celu ich ponownego wykorzystania. 

Segregacja przynosi wiele korzyści dla środowiska, jak również dla nas samych. Dzięki niej zyskujemy przede wszystkim porządek w domu. Oczywiście na początku, trzeba wyposażyć się w odpowiednie worki: inne na papier, szkło i plastik.

Następnym krokiem jest zaopatrzenie się w pojemniki do segregacji odpadów (bądź odpowiednio wykorzystać swoje). Ważne, aby były one zamykane, ze względu na warunki higieniczne, a także sam komfort segregacji. 

Opakowania takie jak puste butelki czy puszki warto zgniatać, dzięki temu będzie więcej miejsca na kolejne odpady, tym samym czas wynoszenia śmieci wydłuży się na naszą korzyść. Aby uchronić mieszkanie od nieprzyjemnych zapachów, które potrafią wydobywać się z kosza na śmieci, można puste opakowania przed wyrzuceniem zwyczajnie umyć.

Wskazówka

Można poszczególne pojemniki na śmieci oznaczyć kolorowymi naklejkami, aby każdy z domowników nie miał wątpliwości, co i gdzie wrzucić. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci.

Śmieci…

Z pewnością ciężarówka zabierająca śmieci do jednej komory budzi nie lada zwątpienie. Niepotrzebnie! Otóż segregowane śmieci jeszcze raz muszą zostać odpowiednio posortowane na liniach. To przygotowanie do następnej czynności: recyklingu.

Pamiętaj!

Nigdy nie tłucz szkła. Po pierwsze worki zostaną uszkodzone przez potłuczone szkło, a po drugie, jeśli wydaje Ci się, że w ten sposób zyskasz więcej miejsca to nic z tego.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl