skip to Main Content

Domowe sposoby na czyszczenie sreber

Fotolia 43692170 Czyszczeniesrebra

Srebro z czasem pokrywa się ciemnym „nalotem”, który trudno usunąć. Proces czernienia srebrnych przedmiotów ma swoją nazwę, jest to oksydacja srebra. 

 To naturalny proces, który sprawia, że srebro ciemnieje i traci swój dawny blask. Czy przywrócenie dawnego blasku sreber stołowych przynosi Ci wiele kłopotu? Mamy kilka domowych sprawdzonych sposobów, którymi sie dzielimy z Wami 

Czyszczenie drobnych, srebrnych przedmiotów

Dobrym sposobem na czyszczenie srebra jest pasta do zębów. Jednak taki sposób jest dość uciążliwy i zabiera dużo czasu… Jest na to inna rada.

Sztućce, miseczki i inne małe rzeczy można czyścić w specjalnie przygotowanym roztworze z soli. Ta metoda świetnie radzi sobie z czyszczeniem srebra i dociera do wszystkich, nawet najmniejszych jego zakamarków.

Do przygotowania roztworu potrzebne będzie

  • duże szklane naczynie (ewentualnie z tworzywa sztucznego)
  • folia aluminiowa
  • gorąca woda
  • sól (5 łyżek na 1 l wody) 

Naczynie należy wyłożyć folią aluminiową, około 2 warstwy. Wlewamy gorącą wodę i wsypujemy sól. Proporcję najlepiej ułożyć według odpowiedniej wielkości naczynia. Sól mieszamy aż do jej rozpuszczenia. W ten sposób otrzymamy gotowy preparat do czyszczenia srebrnych naczyń. Teraz tylko trzeba zanurzyć naczynia w wodzie z solą. Proces czyszczenia srebra będzie zauważalny, ponieważ reakcja ta jest dość gwałtowna. Oczywiście jest ona również całkowicie bezpieczna i z pewnością nie zniszczy ona srebrnej zastawy. Dodatkowo, po wyjęciu ze szklanego naczynia nasze sztućce nie będą wymagać polerowania.

Połączenie wody z solą to niezawodna metoda w walce z zaśniedziałym srebrem. Efekt lśniącego czystością srebra gwarantowany!

Zamiast wody i soli…

…soda i ocet. Można również przygotować roztwór z tych składników. Należy do szklanki wsypać 1 łyżkę sody i 1 łyżkę octu. Ilość składników można dowolnie zwiększać. Następnie przy użyciu szmatki delikatnie polerować srebrne naczynia. Równie dobrze, duże srebrne powierzchnie, można czyścić wilgotną szmatką z odrobiną samej sody w proszku. Efekt będzie podobny i równie skuteczny.

Zatem DO DZIEŁA !

 

Redakcja LivingNatural.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl