skip to Main Content

Domowy sposób na zatkany odpływ

Fotolia 57172237 Zapchane Rury

Zapchana umywalka to nie lada problem… Jak sobie z nim poradzić bez konieczności wzywania hydraulika? Poniżej znajdziecie cenne wskazówki, które pomogą Wam naprawić zatkany zlew.

 

Jak uporać się z zapchanym odpływem?

Trzeba pamiętać, że całkiem inne zatory powstają w zlewach łazienkowych, a inne w kuchennych. W kuchni będą to resztki jedzenia, kawałki opakowań po żywności i inne. Natomiast w łazience będą to włosy, osad z mydła itp. Najbardziej chyba znanym, bezinwazyjnym sposobem jest użycie tzw. gumowej przepychaczki.

Jednak gdyby ta metoda zawiodła, można przyrządzić odpowiedni roztwór ze szklanki octu i 1/3 szklanki sody oczyszczonej. Taką mieszankę trzeba natychmiast wlać do odpływu, a następnie po 15 minutach zalać dużą ilością wrzącej wody. 

Składniki te można też inaczej wykorzystać: Do umywalki wsypać 2 łyżki sody, a potem zalać ½ szklanki octu. Gdy powstanie piana, po 15 minutach spłukać wrzątkiem. 

Ocet – również niezawodny w walce z zatorami

Ocet doprowadzony do wrzenia również może okazać się skuteczny. Jest on zdecydowanie lepszy od dostępnych środków chemicznych w sklepach. Mogą one nawet doprowadzić do uszkodzenia (przedziurawienia) rury. 

Warto pamiętać!

Dłuższe stosowanie preparatów chemicznych szkodzi środowisku, a co za tym idzie i nam samym

Najlepiej zapobiegać

Niezwykle ważna jest profilaktyka. Aby uniknąć zbyt częstych problemów z zapchanymi rurami, warto raz w miesiącu wlać do odpływu samą wrzącą wodę, bądź kilka litrów osolonej wody. Dzięki temu proces zapchania odpływu znacznie się opóźni.

Dodatkowo na sam odpływ można nałożyć specjalne sitko, które uniemożliwi przedostanie się różnych nieczystości. Sitko znajduje szczególne zastosowanie w kuchni, ale jak się okazuje też i w łazience. Sitka są wykonane z plastiku, chromu i sylikonu. Są kolorowe i dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do własnej umywalki.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl