skip to Main Content

Domowy sposób na czyszczenie mebli

Fotolia 47046699 Meble

Obecnie możemy się zaopatrzyć w różne środki czystości. Niestety większość z nich zawiera wiele szkodliwych substancji. O tym już nawet nie trzeba nikogo przekonywać… 

 

Co zamiast chemicznych środków?

Zamiast toksycznych środków możemy posłużyć się tymi, które są bardziej naturalne i które posiadamy w domu. Należy pamiętać, że środki ekologiczne wcale nie muszą być drogie, aby były skuteczne. Domowej roboty środki czyszczące do mebli, są zdecydowanie zdrowsze, nie wywołują alergii i są przyjazne środowisku.

Pielęgnacja mebli

Poniżej znajduje się prosty i skuteczny przepis na płyn do czyszczenia mebli. Jest on szczególnie zalecany do mebli z drewna nielakierowanego. Doskonale je wyczyści, a także nada im piękny zapach. Dodatkową zaletą płynu jest to, że meble będą zakonserwowane.

Składniki:
  • 1 szklanka oliwy z oliwek
  • 1/2 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
Przygotowanie:

Oliwę z oliwek połączyć z sokiem z cytryny i porządnie wymieszać.

Tak przygotowanym płynem polerujemy meble przy użyciu miękkiej szmatki. Zapobiegnie to powstaniu specyficznych śladów.

Odświeżyć meble możemy też przy użyciu rozpylacza, do którego wlewamy wodę oraz kilka kropel ulubionego olejku, np. miętowego, albo cytrynowego. Substancję trzeba rozpylić na szmatkę i polerować meble kulistymi ruchami.

Walka z kurzem

Kurz bywa niesamowicie uciążliwy. Osadza się dosłownie wszędzie i jedyną strategią, jaką możemy się posłużyć jest systematyczne sprzątanie. Ale czy jest na to jakaś metoda? Oczywiście! Sposobem na kurz jest czarna herbata! Wystarczy zaparzyć mocną czarną herbatę, czekamy, aż wystygnie, a następnie używając szmatki, czyścimy meble. To prosty, niezawodny i co najważniejsze ekologiczny sposób na odświeżenie mebli. 

Meble ratanowe i z wikliny

Tego rodzaju meble są szczególnie narażone na pękanie, a także wysuszanie. Dlatego też zaleca się nacieranie ich olejem słonecznikowym albo roślinnym. Kolejnym krokiem jest oczywiście polerowanie szmatką. Przed nałożeniem oleju na meble można go odrobinę podgrzać, aby łatwiej się rozprowadzał.

Wszystkie wyżej wymienione taktyki pielęgnacji i czyszczenia mebli są niezawodne i z całą pewnością skuteczne. Środki te są warte polecenia, szczególnie, jeśli w domu przebywają dzieci. 

Zatem spraw, aby Twoje meble lśniły czystością!

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl