skip to Main Content

Lampy solarne-oświetleniem Twojego ogrodu

Lampy Solarne

Kto z nas nie chciałby zrelaksować się w ogrodzie bądź na tarasie przepełnionym blaskiem światła?

Już niedługo wieczory będą coraz cieplejsze, a chęć spędzenia czasu na powietrzu wzrośnie. Można sobie zapewnić niesamowitą wieczorną iluminację świetlną właśnie dzięki lampom solarnym.  Dodatkowo możemy uzyskać światło w różnych barwach, które otrzymamy nakładając kolorowe osłonki lub specjalne klosze. 

Technologia LED

Oświetlenie ogrodowe to estetyczne dopełnienie wszystkich znajdujących się z nim elementów. Oświetlenie solarne nie wymaga prądu. Lampy ładują się w ciągu dnia, wykorzystując energię słoneczną, by w ciągu nocy świecić niepowtarzalnym, rozproszonym światłem. Nowoczesne lampy wyposażone są w specjalne diody z technologią LED, przez co mają bardzo długą żywotność. Długość działania urządzenia przy w pełni naładowanym akumulatorze wynosi około 8 godzin. Oczywiście wszystko zależy od ilości dostarczonej w akumulatorze energii za dnia.

Jak używać?

Jeśli lampy chcemy umieścić w ogrodzie, pamiętajmy, żeby kupić takie, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Lampy te są umieszczone na szpilkach, które wbija się w ziemię.  

Lampy solarne trzeba umieścić w nasłonecznionych częściach ogrodu. Najlepiej w odstępach 1,5 metra, w innym przypadku będą migotały, gdyż ich elementy rejestrujące światło mają różne natężenie czułości. 

Kolejnym ważnym aspektem jest utrzymanie lamp w czystości. Dlaczego? Otóż, dlatego, że gromadzący się brud utrudnia ładowanie baterii. 

Lampy słoneczne powinny być ustawione z dala od źródeł sztucznego światła, np. lamp ulicznych, ponieważ utrudni to włączenie ich po zmroku.

Praktyczne zastosowanie

Lampy solarne są dobrym rozwiązaniem nawet w ogrodach, gdzie nie ma prądu elektrycznego. Za ich używanie nie ponosi się żadnych kosztów! Wystarczy umieścić lampę w odpowiednim miejscu i gotowe. Nadają się do oświetlenia, rabatów kwiatowych, trawników, oczek wodnych, ścieżek itp. 

Dzięki tym lampom uzyskamy wyjątkowy nastrój i efektowny wygląd naszego ogrodu przy wkładzie minimum środków pieniężnych.

Redakcja LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl