skip to Main Content

Jak zrealizować bezpieczny transport mebli?

Businessman

Podczas przeprowadzki, najbardziej problematyczne wydaje się przewiezienie mebli do nowego mieszkania. Z drobniejszymi rzeczami możemy poradzić sobie na własną rękę, wystarczy, że mamy pojemny samochód z dużym bagażnikiem a część kartonów z pewnością się tam zmieści. Przedmioty o dużych rozmiarach wymagają zdecydowanie więcej uwagi, niektóre z nich są delikatne i łatwo je zniszczyć, dlatego transport na własną rękę może być bardzo ryzykowny. Niżej podpowiadamy jak odpowiednio poradzić sobie z przewozem rzeczy o dużych gabarytach i zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo.

Przenoszenie mebli

Już samo przenoszenie i przesuwanie mebli w mieszkaniu jest niezwykle wymagającym zadaniem i wie o tym każdy, kto na własną rękę realizował w domu przemeblowanie czy remont. Niezbędne jest zabezpieczenie nie tylko przesuwanych przedmiotów ale również podłóg a nawet ścian. Jeden nieodpowiedni i nieuważny ruch może spowodować prawdziwą katastrofę i narazić nas na dodatkowe koszty związane z naprawą uszkodzonych rzeczy. Dużo bardziej problematyczne jest jest przeniesienie mienia do samochodu, tym bardziej jeżeli pokonywana trasa wymaga zejścia po schodach. Jeżeli decydujemy się na realizację zadania na własną rękę, niezbędne będzie zaangażowanie większej grupy osób, która nam w tym pomoże. Powinniśmy również dokładnie przemyśleć plan działania, większe wyposażenie mieszkania takie jak np. szafa, powinna zostać dokładnie zmierzona, by nie pojawiły się niespodzianki w których dany przedmiot nie zmieści się w drzwi, stracimy wówczas masę czasu i sił.

Jak zabezpieczyć mienie

Bezpieczne przeniesienie gabarytów o dużych rozmiarach nie jest możliwe bez odpowiedniego zabezpieczenia tych przedmiotów. W pierwszej kolejności powinniśmy opróżnić szafy i komody z rzeczy, które się w nich znajdują. Następną kwestią jest rozważenie czy dany przedmiot należy rozkręcić, zdemontować czy też spokojnie można przewozić je w całości. Z całą pewnością nie warto decydować się na rozkręcanie mebli, jeżeli nie jest to konieczne, zaoszczędzimy wówczas mnóstwo czasu. W obu przypadkach, najistotniejszą kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie specjalnie przeznaczonymi ku temu materiałami. Tutaj nieoceniona okazuje się folia streatchowa. Dodatkowo do odpowiedniego zabezpieczenia mienia używajmy:

 • tektury,
 • folii bąbelkowej,
 • pianki tapicerskiej,
 • kocy,
 • taśm.

Najlepsze efekty zabezpieczenia mienia uzyskamy po co najmniej trzykrotnym owinięciu folią. Kocy, dodatkowo możemy użyć do przesuwania rzeczy po podłodze, wówczas nie narażamy parkietu i mebli na ziszczenia.

Samodzielnie czy z firmą

Jedną z najważniejszych kwestii jakie należy rozważyć, jest decyzja czy realizujemy przewóz mebli samodzielnie czy też z firmą przeprowadzkowa. Na takie działania, możemy zdecydować się tylko wtedy, kiedy dysponujemy odpowiednim samochodem i grupą osób, która nam w tym pomoże, w każdym innym przypadku najrozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie z profesjonalnej firmy zajmującej się realizacją przeprowadzek. Większość z nich, oferuje możliwość transportu na terenie całej Polski więc z wyborem odpowiednich fachowców nie będziesz miał problemu.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią firmę?

Każda firma przeprowadzkowa realizuje swoje działania wedle jasno ustalonego wcześniej planu. Wybierając jedną z nich powinieneś dokładnie zapoznać się z ofertą i zasadami współpracy jakie są tam możliwe. Najwygodniej będzie poszukać w internecie, zasugerować się opiniami internautów, zapoznać się z ofertą transportu jaka jest widoczna na stronie internetowej lub w dodanych na różnych portalach ogłoszeniach. Jeżeli jesteś z Warszawy, szukaj firmy z Warszawy, będzie najszybciej i najprościej. Podczas dokonywania wyboru zwróć szczególną uwagę na:

 • cennik usług – wybierz firmę, która jasno określa warunki współpracy, ceny usług powinny być dostosowywane indywidualnie tak by realizacja zlecenia nie wymagała od Ciebie poniesienia zbyt dużych kosztów pieniężnych.
 • zakres realizowanych działań – zapoznaj się z ofertą, dowiedz się czy w zakres działań firmy wchodzi montaż i demontaż mebli w miejscu docelowym.
 • możliwość wcześniejszego ustalenia szczegółów – profesjonalne firmy, gdzie najważniejszy jest klient i jego oczekiwania, oferują możliwość wcześniejszego spotkania w miejscu, gdzie odbędzie się przeprowadzka i ustalenia szczegółów. Usługi na najwyższym poziomie realizowane są wedle jasno ustalonego planu działania, wówczas wszystko przebiega sprawnie i bez opóźnień,
 • godziny pracy i dyspozycyjność – niektóre z firm działają nawet 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dzięki temu masz możliwość dostosowania terminu przewozu
 • do swojego czasu.

Ile kosztuje przewiezienie mebli z firmą przeprowadzkową

Wbrew pozorom koszty przewiezienia mienia nie są aż tak wysokie, jeżeli podliczymy sobie wszystkie koszty związane z przeprowadzką na własną rękę okaże się, że pierwsza opcja jest dużo tańsza i co więcej zaoszczędza sporo naszego czasu.

Oto przykładowe ceny realizacji przeprowadzki w Warszawie:

 • Podstawienie auta na terenie miast – ok. 20 zł.
 • Auto + Kierowca, który zajmuje się wnoszeniem mienia itp do mieszkania – ok. 80/90 zł za godzinę pracy.
 • Auto + Kierowca + 1 dodatkowa osoba – ok. 120 zł za godzinę pracy.
 • Auto + Kierowca + 2 dodatkowa osoba – ok. 150 zł za godzinę pracy.
 • Auto + Kierowca + 3 dodatkowa osoba – ok. 180 zł za godzinę pracy.

Jak widać przewóz mebli to zadanie wymagające sporo uwagi i zaangażowania. Realizacja zadania na własną rękę może stać się więc problematyczne. Wynajęcie odpowiedniej firmy przewozowej, gwarantuje profesjonalne wykonanie zlecenia. Specjaliści odpowiednio zabezpieczą mienie, przetransportują go w miejsce docelowe i zajmą się montażem na miejscu.

 

 

 

This Post Has One Comment
 1. Najwygodniejszą formą jest wysyłka kurierem, gdyby ktoś nie znał technikaliów to polecam artykuł

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl