skip to Main Content

Ekologiczne meble ogrodowe

Ekologiczne Mebleu00a0ogrodowe

Wielkie plenerowe grillowanie czas zacząć! Ale zanim to nastąpi, koniecznie trzeba się zastanowić nad miejscem wspólnie spędzonego czasu. 

Bo przecież goście muszą mieć gdzie wygodnie usiąść, zrelaksować się, a przy okazji zjeść coś smakowitego.

My sami też wielokrotnie potrzebujemy idealnego miejsca na poranną kawę w ogrodzie, bądź chwili wytchnienia po aktywnie spędzonym dniu. Do tego celu przydałyby się meble, które spełnią te wszystkie funkcje. Dlatego też, poniżej podamy kilka wskazówek dotyczących samodzielnego wykonania mebli ogrodowych.

Najpierw pomysł meble ogrodowe

Przy projektowaniu mebli ogrodowych warto posłużyć się wyobraźnią. Jednak, gdy pojawia się brak pomysłów można wykorzystać gotowe projekty.

Meble ogrodowe nie muszą być standardowe. Na pewno w większości garażów znajdują się niechciane drewniane elementy, które mogą posłużyć jako krzesła, stolik i szafka ogrodowa. Warto wykorzystać własną koncepcję, inwencję twórczą, a także dostępne materiały do wykonania niepowtarzalnych mebli ogrodowych.

Najprościej jest zakupić meble ogrodowe w sklepie. To oczywiście dobra alternatywa, bo zazwyczaj służyć one będą przez lata. Ale czy te zakupione w sklepie przyniosą nam taką samą satysfakcję, jak te, zaprojektowane przez nas samych?

Potem wykonanie

To zadanie dla osób, które lubią eksperymentować i działać twórczo, czyli tworzyć coś tak naprawdę z niczego. Kilka palet, drewnianych skrzynek, desek, płyt OSB i meble gotowe.

Wydaje się proste?

Bo to jest proste. Do połączenia ze sobą palet w całość potrzebne będą też proste łączniki do drewna i wiertarko wkrętarka. Potrzebne będą gwoździe, klej do drewna, młotek, a także piłka do cięcia i odrobina chęci połączonej z cierpliwością.

Meble ogrodowe z palet

Dużą popularnością cieszą się teraz meble zrobione z palet. Palety są to drewniany platformy przeznaczone do składowania i przenoszenia towarów. Mają standardowe wymiary: 1000mm X 1200mm oraz 800mm X 1200mm.

Meble z nich są bardzo wygodne i łatwo się je projektuje. Wyglądają nietuzinkowo i modnie. Aby zyskać na wyglądzie palety można pomalować, np. farbą, bądź specjalnym lakierem do drewna. Jednak by farba nie odpryskiwała i długo się trzymała, wcześniej trzeba je dokładnie oszlifować. Z palet można zdziałać naprawdę cuda. Na siedziskach gotowych mebli dobrze prezentują się kolorowe poduszki, materace, bądź koce.

Dzięki nim będzie zdecydowanie bardziej komfortowo. Konstrukcja mebli ogrodowych z palet jest niezwykle stabilna. Takie meble stają się prawie niezniszczalne i bardzo wytrzymałe.

Jakie są zalety takich mebli?

Realizując własny pomysł na tego rodzaju meble oszczędza się przede wszystkim pieniądze. Znacznie mniej wydamy na farbę i inne materiały niezbędne do zrobienia mebli niż na gotowe meble ogrodowe ze sklepu. Ponad to wykorzystuje się dostępne materiały takie jak palety, czy też deski, które zostały po budowie i nie ma co z nimi zrobić. Oczywiście sprzyja się naszemu środowisku naturalnemu.

Tym samym gospodaruje się przestrzeń w ogrodzie i stwarza niepowtarzalny klimat luksusu.

Ile kosztuje paleta?

Koszt jednej palety nie jest wygórowany. Można ją kupić już od 20 zł. Gdzie można je dostać? W zakładach budowlanych, albo na specjalnych skupach palet. Zakup ten nie powinien stwarzać większego problemu.

Relaks w ogrodzie

Najprzyjemniejszą częścią całego tego przedsięwzięcia jest oczywiście wypróbowanie i sprawdzenie mebli w praktyce. Po ciężkiej długiej pracy należy oddać się ciekawej lekturze, leżakując na zaprojektowanym leżaku, bądź siedzisku i cieszyć się chwilą.

Meble ogrodowe zaskoczą każdego!

Meble ogrodowe w pełni spełniają swoje zadania w ogrodzie (dekoracyjne, funkcjonalne, ekologiczne, itp.). Znajomi, rodzina, przyjaciele będą zachwyceni pomysłem na eko meble ogrodowe. Z przyjemnością będą przesiadywać godzinami w ogrodzie. Masz możliwość ich zaskoczyć i sprawić, że będą się czuli naprawdę wyjątkowo.

Miłego wypoczynku!!!

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl