skip to Main Content

Kuchnia perfekcyjnej Pani Domu!

Kuchnia Perfekcyjnej Pani Domu

Kuchnia to miejsce okrzyknięte królestwem kobiet. Spędzamy tam dość sporo czasu gotując, spożywając posiłki, czy tańcząc z miotłą w ręku. To pomieszczenie, po którym każdy z twoich gości jest w stanie łatwo ocenić jaką jesteś gospodynią. Choć utrzymanie nienagannego porządku nie wydaje się proste, mamy dla ciebie parę rad, w jaki sposób możesz poradzić sobie z niekończącą się stertą naczyń i bałaganem w kuchennych półkach.

Stań oko w oko z lenistwem

Wstajesz rano i pierwsze, co ci się ukazuje to sterta naczyń w zlewozmywaku? Taki widok niejednokrotnie może zepsuć twój radosny poranek. Nie masz w czym zrobić kawy, ponieważ wszystkie szklanki są ubrudzone, nie wspominając o jakimś wolnym talerzu na szybkie śniadanie. Wychodzisz, a po pracy znowu wita cię ten sam bałagan, z którym pożegnałaś się o poranku. I koło się zatacza… W zależności od tego, czy jesteś rannym ptaszkiem, czy nocną marą, postaraj się, by za każdym razem po powrocie do domu przywitała cię czysta kuchnia. Będzie to miało duży wpływ na twoje samopoczucie!

Kuchnia to nie tylko stół i zlew

Pozmywać naczynia, pościerać okruszki po obiedzie i gotowe. Niestety to nie wystarczy. Przy codziennym sprzątaniu swojej kuchni należy także pamiętać o kuchence gazowej, podłodze i innych miejscach, które mają bezpośrednią styczność z jedzeniem. Piekarnik, mikrofalówka, lodówka i zamrażarka – to także elementy twojej kuchni. Jeżeli zadbasz o ich czystość, przygotowywanie posiłków może stać się naprawdę przyjemne. I jeszcze jedna mała rada – sprzątaj nie tylko po zakończeniu gotowania, ale także przed nim. Wtedy będziesz mieć pewność, że nie zabraknie ci czystych naczyń i miejsca na brudne.

Zadbaj o organizację i minimalizm

Według japońskiej metody sprzątania, nie powinno się porządkować miejscami, a kategoriami. To oznacza, że jeśli posiadasz sypkie produkty w różnych szafkach, to najlepsza okazja, by nad nimi zapanować. Dzieląc produkty na przyprawy, ozdoby do ciast, czy cokolwiek co znajduje się w twojej kuchni, wszystko pozostanie na swoim miejscu. Będziesz pamiętać, czy czegoś ci brakuje oraz unikniesz upłynięcia daty ważności jedzenia.

W kwestii urządzania kuchni, pamiętaj, że nie jest to odpowiednie miejsce dla twoich pamiątek z wakacji, dużej liczby obrazów, czy książek. Te wszystkie szpargały co rusz będą się kurzyć i zajmować przestrzeń, którą możesz poświęcić na pojemniki, garnki lub sprzęt AGD.

Zapanowanie nad nieładem w kuchni może wydawać się celem nieosiągalnym, jednak przy odpowiednim rozplanowaniu codziennych porządków każda, nawet początkująca, pani domu jest w stanie zaprezentować się z jak najlepszej strony. Pamiętaj, że kuchnia to twoja wizytówka!

W kuchennych porządkach pomogą ci produkty, które znajdziesz na Allmart.pl!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl