skip to Main Content

Jak wybrać kostkę brukową?

Kostka Brukowa Ogrod 0

Od desek po ścieżki brukowane – wszystko to ma ogromny wpływ na charakter ogrodu. Oprócz dużych okazów roślin i specjalnie zaprojektowanych elementów, są one również najbardziej kosztowną częścią tworzenia ogrodu.

Kostka brukowa – jaki kolor wybrać?

Odcienie ziemistego brązu, miodu, ciemnoszarego i ciemnoczerwonych cegieł doskonale sprawdzają się w większości ogrodów urządzonych w typowej polskiej architekturze, szczególnie w starszych nieruchomościach.

Dla dopełnienia powierzchni w ogrodzie:

  • nowoczesnych,
  • oszklonych,
  • drewnianych

niemalże każda kostka brukowa wysokiej jakości, o nowoczesnym designie wygląda dobrze. Subtelne jest zawsze najlepsze!

Styl

Zagospodarowanie terenu może wzmocnić lub zniszczyć cały wygląd ogrodu. Rustykalna kostka brukowa pasuje do bardziej tradycyjnych projektów. W przypadku nowoczesnych układów, powszechne jest nawet stosowanie polerowanego betonu. Ale nie bój się łamać zasad. Tradycyjne materiały używane we współczesnym stylu również są szeroko stosowane w nowoczesnych wzorach, dla przyjemnego połączenia starych i nowych tendencji.

Szukając kostki brukowej – zwróć uwagę na krajobraz

Lokalny styl projektowy powinien również mieć wpływ na Twoją ostateczną decyzję co do kostki. W ogrodzie znajdującym się przed domem, gdzie wyrazista architektura przyczynia się do charakteru okolicznych terenów, spróbuj użyć lokalnych materiałów lub sympatycznych alternatyw, które się swobodnie łączą z całą resztą – bez obciążania krajobrazu.

Najważniejsza kwestia: podłoże

Kluczem do znalezienia odpowiedniej kostki brukowej jest podstawa lub podłoże, na której ma być osadzona. Głębokość i budowa różnią się w zależności od materiałów. Płytki do układania nawierzchni w typowy sposób wymagają solidnego fundamentu (głębokość 5-20 cm, w zależności od warunków glebowych i materiału). Nigdy nie decyduj w ciemno – może to Cię kosztować zbyt wiele. Najlepiej odwiedź stronę http://www.gardenpartner.pl/ lub poproś o pomoc architekta krajobrazu.

Większość projektantów ogrodów używa trzech do czterech różnych materiałów, takich jak np. granit, aby uniknąć przesadzonego wyglądu. Ułatwia to osiągnięcie jedności projektu. Nie sądź jednak, że nie można przełamać wyglądu ogrodowej kostki brukowej wykonanej z jednego monotonnego materiału – na przykład w ogrodach wiejskich powszechne jest ułożenie kostki brukowej wzdłuż glinianych cegiełek. Lub użyj mniejszych jednostek tego samego rodzaju – wstęga surowych granitowych kostek biegnących przez ostre piaskowane płyty granitowe może subtelnie wyznaczać przestrzeń do zabawy dla dzieci.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl