skip to Main Content

Stoliki z marmuru – moda na marmur we wnętrzach

Marmur Tekstura

Od jakiegoś czasu we wnętrzach króluje marmur. Pojawia się przede wszystkim w dodatkach, ale też na ścianach, podłogach, blatach kuchennych i meblach. Podpowiadamy, jak wykorzystywany jest marmur we wnętrzach, gdzie najlepiej pasuje i z czym go łączyć.

Kawowe stoliki marmurowe

Najprościej, ale też efektownie wprowadzić marmur do wnętrza można stawiając na marmurowy stolik. Najczęściej wybierane są niewielkich rozmiarów przenośne stoliki kawowe. Mogą mieć blaty okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe. Przykłady takich stolików marmurowych zobaczyć można m.in. na https://artigiano.pl/11-stoliki-marmurowe. W tym przypadku kamienne blaty umieszczone są na nogach, podstawach wykonanych ze stali nierdzewnej o modnych, geometrycznych kształtach. Dzięki temu prezentują się lekko, mimo zastosowania marmuru. To mebel doskonale nadający się do nowoczesnych wnętrz urządzonych w surowym, minimalistycznym stylu. Sprawdza się tez świetnie w pomieszczeniach zaaranżowanych po skandynawsku. Marmurowy stolik kawowy postawić też można w salonie w stylu glamour. Zwłaszcza, że powierzchnia blatu pokryta jest impregnatem, który chroni kamień, ale przede wszystkim – nadaje subtelny połysk.

Niewielkie stoliki kawowe z marmurowym blatem sprawdzają się nie tylko w salonach, ale i w sypialniach. Mogą pełnić role szafek nocnych. Takie pomocniki prezentują się bardzo stylowo. Sprawiają, że sypialnia nabiera klasy. Zwłaszcza, jeśli na stolikach umieści się lampki nocne, które dobrze będą się z nimi komponować.

Ławy z marmurowymi blatami

Oczywiście nie w każdym domu sprawdzą marmurowe stoliki kawowe niewielkich rozmiarów. Tam, gdzie gości liczy się na palcach obu dłoni, potrzebna jest duża ława. Na szczęście producenci mebli pomyśleli również i o takich klientach i przygotowali dla nich ławy z blatami wykonanymi z marmuru. Dzięki temu nawet we wnętrzach domów licznie odwiedzanych, postawić można funkcjonalny, marmurowy mebel. Podstawa takich ław, tak jak i mniejszych stolików, często wykonywana jest z wytrzymałej stali. Dzięki temu, że jest ażurowa, „odciąża” optycznie stół z ciężkim, kamiennym blatem.

Marmurowe konsole

To nie wszystko, co oferują producenci. Oprócz stolików kawowych i ław, proponują konsole z marmurowym blatem. Ten funkcjonalny mebel do przedpokoju, salonu, sypialni w której pełnić może rolę toaletki, również może mieć taki modny deseń. Warto postawić konsolę z blatem wykonanym z marmuru, gdy wybrało się taki stół. Wtedy do domu wnosi się spójność stylistyczną, która jest jednym z komponentów tzw. „dobrego smaku”.

Marmurowe stoły do jadalni

Czy stoły z marmurowymi blatami pojawiają się też w jadalniach? Rzadziej. Wszystko przez gabaryty tego typu stołu i wagę kamienia. Jeśli jednak chcemy postawić na tego typu stół, to warto spełnić swoje zamierzenie. Taki mebel, jeśli zostanie dobrze zaimpregnowany posłuży na lata.

Z czym łączyć marmur?

Oczywiście warto wiedzieć, z czym najlepiej prezentuje się marmur, jeśli decydujemy się na taki akcent we wnętrzach. Świetnie komponuje się ze złotem, miedzią, czernią, szarością, butelkową zielenią. Warto być jednak oszczędnym w stosowaniu marmuru we wnętrzach. Jeśli kupujemy taki blat, to może już niekoniecznie klosz lampy, świecznik, płytki na ścianach, podłogach, schodach…

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl