skip to Main Content

Drewniany kącik dla dziecka w Twoim ogrodzie – ile to kosztuje?

Portrait Of Group Of Childrens Having Fun In The Park.

Szybki przegląd drewnianych placów zabaw do domowego ogrodu.

Małe dzieci rozsadza energia. Niewiele potrzeba aby je zainteresować i skłonić do zabawy. Zwłaszcza latem zależy nam przecież, aby pociechy spędzały swój czas na świeżym powietrzu, gdzie będą w stałym ruchu i kontakcie z naturą. Przyzwyczajenia zdobyte za młodu procentują w dorosłym wieku – chętniej będziemy korzystać z aktywności fizycznej i atrakcji na świeżym powietrzu, kosztem siedzenia w przysłowiowych czterech ścianach. Warto więc pomyśleć o drewnianym kąciku dla dziecka w ogrodzie. Jak mocno przez taki pomysł ucierpi nasz portfel? Zastanówmy się…

Budżet do 300 zł

To i dużo i mało. Asortyment drewniany trochę kosztuje. Oczywiście już na wstępie warto zaznaczyć, że samodzielne wykonanie zabawki czy mebli ogrodowych dla dziecka może wydać się opcją tańszą. Musimy jednak uwzględnić poświęcony przez nas czas i koszty malowania oraz impregnacji. Jeśli dziecko ma korzystać z samodzielnie zrobionej huśtawki czy konika na sprężynie, musimy pamiętać o jednej rzeczy – zabawki fabryczne posiadają certyfikaty, świadczące o tym, że zostały wykonane w sposób bezpieczny dla dziecka.

Do 500 zł możemy zakupić naszemu szkrabowi mini meble ogrodowe – stolik z ławą lub krzesłami o wymiarach i kolorach dostosowanych do wieku. Koszt nie powinien przekroczyć 300 zł. W takim miejscu dziecko może czytać, malować, bawić się w sklep lub dom, a w porze obiadowej chętniej jeść przygotowany obiad. Do 200 zł powinniśmy zmieścić się także z piaskownicą – do wyboru kwadratowe lub ośmiokątne, wykonane z desek lub półbelek, z siedziskami lub bez. Wymiary 120×120 lub 150×150 cm.

 

Na zdjęciach przykładowe akcesoria ze sklepu ProduktyOgrodowe.pl

Budżet 300 – 500 zł

Tutaj oprócz wcześniej wspomnianego asortymentu dochodzą jeszcze drewniane huśtawki. Prosta zabawka z pojedynczym siedziskiem cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Wykonana z impregnowanego drewna, z kompletem okuć i kotew w zestawie, jest prosta w montażu i bezpieczna dla Twojego maleństwa. Większość rynkowych huśtawek posiada regulowaną wysokość siedziska, co pozwala na dopasowanie jej do wieku dziecka. W okolicach górnej granicy budżetowej można pokusić się o zakup huśtawki w zestawie zabawowym. Tworzy go dodatkowy moduł, w postaci drabinki, linarium czy tablicy integracyjnej (na przykład do gier lub nauki cyfr).

 Budżet powyżej 500 zł

Za około 1 000 zł jesteśmy w stanie sprawić naszemu dziecku plac zabaw w jego własnym ogrodzie. Zestawy zabawowe składają się z wieżyczek, belek i pomostów z drewna z dodatkami elementów z polipropylenu, takimi jak daszek czy mini zjeżdżalnia. Zdecydowanie najdroższe, ale chyba i najbardziej wymarzone przez każdego szkraba, są domki na drzewie. W praktyce są to samodzielne, posadowione na palach domki z drabiną wejściową (można oczywiście zlokalizować je przy drzewie, żeby zachować koncepcję). Każdy plac zabaw wykonanyjest w sposób modułowy, a więc takie dodatki jak zjeżdżalnia, drabinka, rampa czy ścianka wspinaczkowa są możliwe do zakupu w formie dodatku.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl