skip to Main Content

Rolety dachowe zatrzymają światło na zewnątrz!

Homes For Sale 326991 1280

Poddasze jest ciekawym miejscem, w którym warto zaaranżować powierzchnię mieszkalną. Ma jednak pewną wadę, której przyczyną są okna. Lubi się przegrzewać lub wyziębiać, w zależności od warunków panujących na zewnątrz. W rozwiązaniu tego problemu mogą pomóc odpowiednio dobrane rolety dachowe.

Z czego można wybierać?

Sięgając po rolety dachowe możemy wybrać osłony wewnętrzne lub zewnętrzne. W zależności od modelu cechują się one różnym stopniem ochrony wnętrza pomieszczenia przed światłem i ciepłem wpadającym do niego z zewnątrz. Kupując okna warto zainteresować się, czy ich producent nie ma tego typu akcesoriów dedykowanych konkretnym modelom. Takie rolety dachowe wykonywane są dokładnie pod wymiar konkretnego okna i dają gwarancję pełnej kompatybilności z nim. Nie oznacza to jednak, że rolety innych producentów nie spełnią swojego zadania. Je również można odpowiednio dopasować pod względem rozmiaru, są łatwe w montażu i odpowiednio zabezpieczą pomieszczenie przed nadmiarem światła i ciepła wpadającego z zewnątrz.

Rolety dachowe zewnętrzne

Rolety dachowe zewnętrzne zbudowane są z kilku elementów. Jeden z nich to aluminiowe lamele, które można dobrać kolorystycznie tak, by pasowały do ramy okna, na którym roleta zostanie zamontowana. Łączy się je ze sobą gumowymi elementami lub podkleja bezbarwną tkaniną nośną. Kolejny element zewnętrznych rolet dachowych to prowadnice, w których poruszają się lamele. Trzeba pamiętać o ich systematycznym czyszczeniu i smarowaniu. Takie prace konserwacyjne należy wykonywać co pół roku. Zwinięte rolety zewnętrzne chowają się w przeznaczonych do tego kasetach. Te montuje się w górnej części okna.

Rolety dachowe wewnętrzne

Rolety dachowe wewnętrzne to nie tylko ochrona pomieszczenia przed zbyt silnym natężeniem światła i ciepła wpadającego z zewnątrz. To również element dekoracyjny, który warto uwzględnić podczas aranżacji wnętrza. Wśród tych akcesoriów spotkać można rolety standardowe, zaciemniające i plisowane. Każda z nich nadaje się do wszystkich typów okien dachowych. Standardowe rolety dachowe wykonane są najczęściej z impregnowanego poliestru, który jest bardzo trwałym materiałem. Jego zaletą jest łatwość utrzymania rolety w czystości. Impregnowany poliester jest zmywalny, a jego wysoki stopień wytrzymałości na uszkodzenia zabezpiecza roletę przed przetarciami.

Sprawdź: Rolety dachowe na Grako.pl

Na rynku dostępne są również poliestrowe rolety dachowe zaciemniające, z których jedna strona pokryta jest odbijającą światło i ciepło powłoką. W takim przypadku osłona skutecznie zaciemni pomieszczenie nawet wówczas, gdy zrobiona jest z jasnego materiału. Kolejny model, jaki możemy spotkać na rynku, to rolety dachowe plisowane. Od standardowych odróżnia je możliwość zasłonięcia dowolnej części okna. Może to być zarówno jego góra, jak i dół. Plisy mogą być bardzo dekoracyjne.

Warto więc po nie sięgnąć, gdy zależy nam na niebanalnych akcentach wystroju wnętrza. Potrafią też w efektowny sposób zmiękczyć światło i rozproszyć je. Ten efekt można wykorzystać przy aranżacji pomieszczenia.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl