skip to Main Content

Jakie rolety wybrać do salonu?

Salon Z Roletami

Salon jest sercem domu. Powinien być zatem urządzony w sposób zarówno funkcjonalny jak i przytulny. Dużą rolę odgrywają dobrze dobrane przysłony okien, które zazwyczaj pełnią funkcję zaciemnienia pomieszczeń, ale i ozdoby salonu. Jakie rolety wybrać do salonu, aby dobrze spełniały one swoją funkcję i były dekoracją mieszkania?

Rodzaje rolet

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet, jednak największą popularnością cieszą się rolety rzymskie, plisy, rolety drewniane oraz rolety dzień noc. Które rolety do salonu wybrać?

Rolety rzymskie, dzięki niebanalnej konstrukcji, systemowi ich zwijania oraz materiałowi tworzą w salonie przytulną atmosferę. Podczas zwijania rolet, z materiału tworzy się artystyczna fala, która stanowi dodatkową dekorację okna. Plisy natomiast są zasłonami bardzo praktycznymi. Dzięki konstrukcji z listewek, możliwe jest zasłanianie okna zarówno od dołu jak i od góry okna. Plisy dokładnie przylegają do szyby, dzięki czemu możemy swobodnie otwierać okno, bez obawy o zniszczenie przysłony. Rolety drewniane natomiast to nowoczesne i wytworne rozwiązanie przysłony okien, wykonywane z wysokiej jakości drzewa egzotycznego. Główną zaletą jest możliwość płynnej regulacji natężenia wpływającego do pomieszczenia światła. Ostatni rodzaj rolet to rolety dzień noc. Przysłony te dają możliwość połączenia firanek oraz zasłon w jednym i pozwalają na regulację dopływu promieni słonecznych do wnętrza salonu.

Na wymiar czy gotowe?

Kolorystyka rolet powinna być dobrana do odcieni zastosowanych w całym pomieszczeniu. Niekiedy dekoracja okien stanowi mocny akcent w całym pomieszczeniu, jednak powinien on pasować do pozostałych mebli oraz elementów wyposażenia znajdujących się w salonie. Roleta powinna również być dopasowana do rozmiaru okna. Jeśli posiadamy stolarkę okienną w standardowych rozmiarach, wtedy z całą pewnością możemy skorzystać z gotowych propozycji rolet, dostępnych w sklepach. Jeśli natomiast nasze okna są niestandardowych rozmiarów, powinniśmy postawić na rolety na wymiar, które dokładnie wpasują się w przysłanianą przestrzeń.

Aby znaleźć idealne rolety do domu odwiedź sklep internetowy np. Rollcenter, dostępny pod tym adresem. Znajdziesz w nim atrakcyjne rolty w bardzo dobrych cenach.

This Post Has 2 Comments
  1. Plisy i rolety drewniane sprawdzą się w klasycznych pomieszczeniach, z kolei rolety dzień noc doskonałe są do nowoczesnych domów. Ja u siebie zdecydowałam się na rolety rzymskie i pasują idealnie – chyba najbardziej uniwersalne.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl