skip to Main Content

Kamień elewacyjny – czyli: jak modnie zaaranżować wejście do domu?

Andaluzja Grafit Aranzacja

Dom to nie tylko miejsce zamieszkania, ale także wizytówka jego właścicieli. Jego reprezentacyjny i zgodny z najnowszymi trendami charakter najlepiej podkreśli modna okładzina o fakturze skały, ceglanego muru albo drewnianych słojów.

Kamień elewacyjny – kojarzony przede wszystkim z amerykańskimi rezydencjami, podbija teraz także serca Polaków.  Trudno się dziwić – ze względu na trójwymiarową strukturę prezentuje się bardzo efektownie, a pod względem praktycznym przewyższa swój naturalny odpowiednik: jest lżejszy, wytrzymalszy i odporniejszy na działanie warunków atmosferycznych, a przede wszystkim znacznie tańszy od kamienia naturalnego.

Efekt odwzorowania jest coraz dokładniejszy, a różnorodność faktur umożliwia podkreślenie stylu budynku:  https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-na-elewacje Solidny Otoczak czy inspirowana włoskim klimatem Portina perfekcyjnie oddają klimat tradycyjnego budownictwa, natomiast cegły: biała Almeria i czarna Andaluzja idealnie sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji. Oryginalną fakturę zwęglonego drewna można wykorzystać zarówno w aranżacjach loftowych, jak i  klasycznych.  Warto tylko pamiętać, że przy mniejszej powierzchni lepiej wybrać drobniejszy wzór, natomiast przy dużej ekspozycji zdecydować się na kolekcje w skali makro – np. odwzorowującą duże bloki skalne, niczym w stylowej willi w Kolorado.

Modne jest zarówno wyłożenie kamieniem elewacyjnym całej ściany, jak i zastosowanie go panelowo – np. tylko na dole albo przy wejściu i nad nim, tworząc pionowy pas, optycznie dzielący przestrzeń. Kamień efektownie koresponduje z fakturą drewna – wpisując się w modny trend inspiracji eko. Ciekawie prezentuje się zarówno w wersji monochromatycznej , jak i przy znaczącym kontraście między odcieniami okładzin (zarówno biel i czerń, jak też biel, szarość i brąz). Efektownie wygląda także w zestawieniu z elementami stalowymi i chromowanymi czy szkłem, jak na zdjęciu tytułowym.

Wzór kamienia można powtórzyć w aranżacji całej posesji i to nie tylko w na balkonie czy tarasie – ozdobne ogrodzenie z tej samej kolekcji idealnie podkreśli styl naszego domu.  Wydzielony  pas zieleni w ogrodzie, plac zabaw dla dzieci, miejsce letniego grillowania czy zadaszoną altanę również ciekawie ozdobimy kamieniem – najlepiej z tej samej linii.

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl