skip to Main Content

Kamień elewacyjny – czyli: jak modnie zaaranżować wejście do domu?

Andaluzja Grafit Aranzacja

Dom to nie tylko miejsce zamieszkania, ale także wizytówka jego właścicieli. Jego reprezentacyjny i zgodny z najnowszymi trendami charakter najlepiej podkreśli modna okładzina o fakturze skały, ceglanego muru albo drewnianych słojów.

Kamień elewacyjny – kojarzony przede wszystkim z amerykańskimi rezydencjami, podbija teraz także serca Polaków.  Trudno się dziwić – ze względu na trójwymiarową strukturę prezentuje się bardzo efektownie, a pod względem praktycznym przewyższa swój naturalny odpowiednik: jest lżejszy, wytrzymalszy i odporniejszy na działanie warunków atmosferycznych, a przede wszystkim znacznie tańszy od kamienia naturalnego.

Efekt odwzorowania jest coraz dokładniejszy, a różnorodność faktur umożliwia podkreślenie stylu budynku:  https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-na-elewacje Solidny Otoczak czy inspirowana włoskim klimatem Portina perfekcyjnie oddają klimat tradycyjnego budownictwa, natomiast cegły: biała Almeria i czarna Andaluzja idealnie sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji. Oryginalną fakturę zwęglonego drewna można wykorzystać zarówno w aranżacjach loftowych, jak i  klasycznych.  Warto tylko pamiętać, że przy mniejszej powierzchni lepiej wybrać drobniejszy wzór, natomiast przy dużej ekspozycji zdecydować się na kolekcje w skali makro – np. odwzorowującą duże bloki skalne, niczym w stylowej willi w Kolorado.

Modne jest zarówno wyłożenie kamieniem elewacyjnym całej ściany, jak i zastosowanie go panelowo – np. tylko na dole albo przy wejściu i nad nim, tworząc pionowy pas, optycznie dzielący przestrzeń. Kamień efektownie koresponduje z fakturą drewna – wpisując się w modny trend inspiracji eko. Ciekawie prezentuje się zarówno w wersji monochromatycznej , jak i przy znaczącym kontraście między odcieniami okładzin (zarówno biel i czerń, jak też biel, szarość i brąz). Efektownie wygląda także w zestawieniu z elementami stalowymi i chromowanymi czy szkłem, jak na zdjęciu tytułowym.

Wzór kamienia można powtórzyć w aranżacji całej posesji i to nie tylko w na balkonie czy tarasie – ozdobne ogrodzenie z tej samej kolekcji idealnie podkreśli styl naszego domu.  Wydzielony  pas zieleni w ogrodzie, plac zabaw dla dzieci, miejsce letniego grillowania czy zadaszoną altanę również ciekawie ozdobimy kamieniem – najlepiej z tej samej linii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl