skip to Main Content

Jak zabezpieczyć okno przed włamaniem?

Zabezpieczenie Okna

Mieszkając na wysokim piętrze, zwykle nie trzeba obawiać się włamania. Co innego, jeśli mieszkanie znajduje się na parterze bądź pierwszym piętrze. Natomiast szczególnie zagrożeni są mieszkańcy domów jednorodzinnych, również ze względu na niewielką liczbę sąsiadów mogących wszcząć alarm. Stąd też w niektórych przypadkach niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie okien przed włamaniem.

Okno antywłamaniowe – o czym pamiętać?

W przypadku zabezpieczenia okna kluczową kwestią wydaje się wybór odpowiedniej klamki, mechanizmu otwierania oraz okucia. Z pewnością warto zwracać uwagę, z czego wykonane są poszczególne elementy. O ile mechanizm zwykle jest metalowy, o tyle klamki mogą być też plastikowe lub drewniane. Przed włamaniem natomiast najlepiej ochroni model z metalu. Z pewnością znajdzie się niejedna odpowiednia klamka okienna na Klamki-Drzwiowe.pl. Szeroki wybór produktów sprawia, iż każdy znajdzie w sklepie coś dla siebie. Niemniej podczas wyboru klamki należy zwracać uwagę nie tylko na klamkę, ale również na całe okucie okienne.

Zabezpieczone okucie okienne

Najbezpieczniejsza klamka okienna na Klamki-Drzwiowe.pl to taka, która posiada metalową wkładkę zapobiegającą rozwierceniu okucia. Jednocześnie jest to doskonałe zabezpieczenie przed przesunięciem okucia w celu całkowitego otwarcia lekko uchylonego okna.

Ponadto, warto również zwrócić uwagę, czy okucie wystarczająco blisko przylega do ramy okiennej. Szczelność jest istotna nie tylko ze względu na brak przeciągów, ale również bezpieczeństwo. Im mniejsze nieszczelności w konstrukcji okna, tym trudniej je sforsować.

Zamykana na klucz klamka okienna

Warto również rozważyć zakup klamki, którą można zamknąć na klucz. Jest to bardzo skuteczne zabezpieczenie, w zasadzie uniemożliwiające przesunięcie okucia i otwarcie w ten sposób okna. Co więcej, zamek w klamce ma też drugie zastosowanie. Dzięki niemu dziecko nie otworzy samodzielnie okna, przez które mogłoby wypaść. Bez zgody i nadzoru opiekuna nie wyjdzie również na balkon, o ile drzwi zostaną wcześniej zamknięte.

Szyba antywłamaniowa

Oczywiście dobra, antywłamaniowa klamka okienna na Klamki-Drzwiowe.pl znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Niemniej jednak nie można zapominać również o innych elementach okna. Co prawda włamywacze najczęściej próbują sforsować klamkę, jednak w przypadku domów jednorodzinnych decydują się też dosyć często na wybicie szyby.

Warto zatem zadbać o solidny montaż szyby laminowanej, której wybicie lub rozbicie nie jest takie proste. Wskazane jest również, aby w oknie, dla dodatkowego zabezpieczenia, znajdowała się podwójna szyba, pokryta kilkoma warstwami folii zabezpieczającej. Wymienione rozwiązania uniemożliwią włamanie do mieszkania lub domu. Włamywacz będzie potrzebował tak wiele czasu na pokonanie przeszkód, że zrezygnuje z niecnego planu lub zostanie złapany na gorącym uczynku.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl