skip to Main Content

Panele ścienne – najlepsze rozwiązanie, gdy w domu jest pies

Animal Dog Feelings 40064

Pies w domu, poza radością i obowiązkami, wiąże się także z ryzykiem szkód i bałaganu. Nawet najlepszy trening naszego pupila nie zmieni jego natury – pies zawsze będzie otrzepywał się z wody po powrocie np. z deszczowego spaceru, znosił piasek do domu i pozostawiał ślady. Dotyczy to przede wszystkim stref mu dedykowanych: gdzie je i śpi. Dlatego poza podłogą, to właśnie ściany są najbardziej narażone na szkody i nieestetyczny wygląd. W związku z koniecznością ich częstego czyszczenia, warto pomyśleć o ich trwałym zabezpieczeniu, jakie zapewniają panele ścienne.

Panele ścienne, tak bardzo popularne dwie, trzy dekady temu, wyszły z mody tylko na chwilę. Od kilku lat świętują swój wielki powrót, a ogromną popularność, jaką się cieszą zapewniają szerokim możliwościom aranżacyjnym. Wszystko dzięki różnorodności kształtów, wzorów oraz materiałów, z jakich są wykonane, co decyduje o ich uniwersalnym zastosowaniu w pomieszczeniach mieszkalnych. W zależności od potrzeb i wyobraźni, możesz nimi wyłożyć wszystkie ściany, jedną lub jej fragment. Stworzyć atrakcyjny dekor lub – jak w przypadku obecności psa – wyznaczyć funkcjonalną przestrzeń przy ścianie, przy której zwykle odpoczywa. Zobacz, jakie panele ścienne stosować w domu, w którym przebywa pies i poznaj ich zalety.

Panele ścienne, gdy w domu jest pies – jakie wybrać?

Przy legowisku psa oraz miskach ściany są najbardziej zabrudzone. Dlatego w tych miejscach warto zabezpieczyć ich powierzchnię trwałym materiałem, odpornym na wilgoć i częste czyszczenie. Najlepszym rozwiązaniem będą panele ścienne MDF, PCV i laminowane, które skutecznie zastąpią niepraktyczną tapetę lub mało estetyczną farbę zmywalną, zapewniając wnętrzu dodatkowy, ciekawy akcent.

  • Panele z płyt MDF to wyjątkowo trwały materiał okładzinowy, znacznie twardszy niż niektóre gatunki drewna, takie jak sosna, brzoza czy jodła. Ich oferta pod względem kształtu, kolorystyki i materiału, jaki imitują jest ogromna, dlatego z pewnością znajdziesz swój wariant, by atrakcyjnie dopasować do wnętrza strefę dla swojego czworonożnego pupila.
  • Panele z PVC są lekkie, wodoodporne, nie niszczeją więc z powodzeniem możesz zastosować je w kuchni wszędzie tam, gdzie ściana jest narażona na częsty kontakt z psem, z wodą i brudem.
  • Panele laminowane oferują bogate wzornictwo wybranych gatunków drzew tj. olcha, dąb, grusza i buk. Więc jeśli masz wnętrza klasycznie zaaranżowane z drewnianymi meblami, ten materiał będzie ciekawą opcją, a szczególnie panele o ciemnych barwach, które doskonale ukryją każdą plamę. Panele ścienne z laminatu są odporne na ścieranie i zarysowania, jednak nie na działanie intensywnych detergentów, dlatego jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, podczas czyszczenia zachowaj ostrożność. Zabrudzenia usuniesz na sucho, a plamy np. tłuszczu zmyjesz delikatnymi środkami.

Panele ścienne – sprawdź wzory, kolory i możliwości dla swojego wnętrza, jakie oferuje Dobre Dla Domu >>

Pies w mieszkaniu – zalety paneli ściennych

  • szybko i łatwo się je czyści bez konieczności używania specjalnych detergentów i przy nagminnie brudzącym psie wystarczą zwykłe ściereczki,
  • wykonane z płyty MDF lub PCV są wyjątkowo odporne i nie przyjmują brudu wcale,
  • nie wymagają lakierowania i innych zabiegów konserwatorskich,
  • trudno je podgryzać zębami, jak ma to często miejsce w przypadku tapet,
  • jeśli Twój pupil ma legowisko w przedpokoju, który jest zazwyczaj nieogrzewany, panele ścienne stanowią idealną izolację termiczną, utrzymując w pomieszczeniu ciepło,
  • chronią przed hałasem,
  • są bardzo proste w montażu i wyróżniają się dobrą ceną.

Wspólną cechą wszystkich paneli jest ich uniwersalność. Bogata oferta pozwala na dobór dowolnego stylu – od skandynawskiego minimalizmu, przez rustykalny po art deco czy glamour. To z kolei umożliwi Ci łatwy i praktyczny dobór rozwiązań do swoich wnętrz. Na stronie Dobre Dla Domu znajdziesz wiele możliwości do aranżacji i zabezpieczenia powierzchni ścian przed swoim psem. Reszta jest już tylko kwestią wyobraźni. Pamiętaj tylko, aby przed położeniem paneli dobrze osuszyć ściany i nigdy nie zakrywać panelami pleśni.

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl