skip to Main Content

Moskitiery do okien i na drzwi balkonowe: najlepszy sposób na komary!

Ms P1 1

Ciepłe dni bezsprzecznie kojarzą się wypoczynkiem i błogim relaksem. Niestety każdego lata powraca ten sam uciążliwy problem. Plagi komarów oraz muszek mogą skutecznie uprzykrzyć życie bez względu na to czy mieszka się w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu na wyższym piętrze. Od lat najlepszym sposobem ochrony przed nieproszonymi gośćmi są moskitiery, które efektywnie eliminują kłopot z komarami i przywracają uprawniony komfort.

Moskitiery – rozwiązanie problemu z komarami

Mówi się, że najlepsze rozwiązania to najprostsze rozwiązania. Moskitiery do okien, znane ludzkości od stuleci, są tego najlepszym przykładem. W walce z komarami czy muszkami w pełni sprawdza się mechaniczna bariera w postaci cienkiej siatki z oczkami. Zapewnia przepływ światła oraz powietrza, przy jednoczesnym szczelnym zabezpieczeniu przed insektami. Konstrukcja moskitier różni się w zależności od konkretnego typu i przeznaczenia.  Zasadniczo moskitiera powinna być wykonana z materiału lekkiego o dużej gęstości oczek, dlatego zdarzają się moskitiery materiałowe lub staranne formy z tworzyw sztucznych. Jednak chcąc wyższej jakości produktu, warto postawić na zakup moskitiery wykonanej z włókna szklanego. Dodatkowa powłoka polimeryczna zapewnia trwałość i dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Decyzja o zakupie moskitiery to jednak nie wszystko. Wybór odpowiedniego modelu moskitiery zależy od samego pomieszczenia i planów przyszłego użytkowania.

Zabezpieczenie okien i drzwi

Podstawową zaletą moskitier jest ich uniwersalizm. Obecnie moskitiery to konstrukcje, które można z powodzeniem zastosować w większości otworów okiennych i drzwiowych. Oczywiście najpopularniejszym miejscem montażu moskitiery są standardowe okna, okna dachowe oraz drzwi balkonowe. Kompleksowa ochrona przed komarami wymaga zabezpieczenia większości pomieszczeń, które różnią się przeznaczeniem. W większości przypadków moskitiery można zamontować na stałe bezpośrednio do ramy okiennej. Trzeba jednak pamiętać, że moskitiery w swojej istocie mają zapewniać komfort i wygodę, dlatego dużą popularnością cieszą się alternatywne rodzaje moskitier. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników branża produkcyjna oferuje moskitiery umożliwiający błyskawiczny demontaż w razie potrzeby. Są to między innymi moskitiery przyczepiane są pomocą magnesów lub pasków z rzepami. Podobnie wygląda kwestia moskitier montowanych na drzwi balkonowe. Stała konstrukcja może utrudnić swobodne przemieszczanie się domowników, dlatego warto zainwestować w moskitiery zwijane do boku, rolowane w poziomie lub zintegrowane z roletami. Różnorodne moskitiery posiadają wspólna funkcję, którą jest stworzenie komfortowych warunków i uniemożliwienie komarom dostępu do domowników.

Dobra inwestycja na lata

Walka z komarami wymaga zdecydowanych kroków, a doraźne rozwiązania nie zawsze się sprawdzają. Moskitiery to nie tylko skuteczny a także prosty sposób ochrony przed insektami. Montaż nie wymaga specjalistycznych umiejętności i z powodzeniem można go wykonać samodzielnie. Zazwyczaj polega na przyklejeniu siatki do ramy otworu i dodaniu potrzebnych elementów, zwłaszcza jeśli postawi się na gotowe moskitiery ramowe. Dzięki temu moskitiery to rozwiązanie na każdą kieszeń, zapewniający spokojny wypoczynek w ciepłe dni.

Moskitiery są gwarancją komfortu i wygody dla całej rodziny, bez obaw o nieproszonych gości. Problem komarów i innych insektów w okresie letnim powraca każdego roku, z kolei dobór dopasowanych i skutecznych moskitier to inwestycja na długie lata.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl