skip to Main Content

Jak wybrać odpowiedni materac?

Girl 1245773 1280

Wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważny i ma ogromny wpływ na kwestię komfortu snu. Wcale nie najważniejsze jest, jak długo się śpi, ale jak się to robi. Odpowiednie łóżko i materac to gwarancje tego, że nocny wypoczynek będzie prawdziwie efektywny i pozwoli na regenerację organizmu. Ważne, by wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu materaca w sklepie.

Jak wybrać odpowiedni materac?

W sklepach znaleźć można tak wiele rodzajów różnych materacy, że znalezienie tego idealnego wcale nie jest takie łatwe.  Pierwszą sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest twardość materaca. Jeszcze do niedawna większość osób żywiła błędne przekonanie, że im twardszy materac, tym lepsza jest jego jakość. Nie jest to oczywiście prawdą. Twardość kupowanego materaca powinna gwarantować kręgosłupowi, barkom i szyi odpowiednie podparcie w czasie wypoczynku. Miękkie materace przeznaczone są dla osób lekkich, o niskiej masie ciała, które nie wywierają na powierzchnię materaca zbyt dużego nacisku. Twardsze modele będą idealne dla klientów bardziej masywnych, którzy na miękkim materacu zwyczajnie by się zapadali.

Co zrobić w przypadku, kiedy na jednym łóżku śpią dwie osoby o skrajnie różnych masach ciała? Wtedy najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup dwóch pojedynczych materacy o różnych właściwościach.

Pozycja spania też powinna mieć wiele do powiedzenia przy wyborze materaca. Osoby, które preferują spanie na wznak lub na brzuchu mogą zdecydować się na nieco twardszy model. Miękki materac będzie odpowiedni dla osób śpiących na boku, bowiem umożliwia zapadnięcie się barkom i łokciom, pozostawiając kręgosłup w pozycji prostej.

Wnętrze materaca

W materacu liczy się głownie jego wnętrze. Obecnie na rynku najpopularniejszymi rodzajami materaców są materace sprężynowe, lateksowe i piankowe.

Materace kieszeniowe wykonane są na podstawie sprężyn połączonych ze sobą przy pomocy elastycznych tkanin. Takie materaca zapewniają ciału odpowiednie podparcie w czasie snu. Im lepsza jakość materaca, tym więcej kieszeni – sprężyn – on posiada. Większa liczba sprężyn oznacza jednocześnie lepsze wsparcie dla leżącego bezwładnie ciała.

Sprawdź również: https://sklep.selene.pl/posciel-hayka-sloma,3,9693,4639

Materace lateksowe są materacami, które poleca się głownie alergikom. Ich wypełnienie jest wykonane z pianki lateksowej, bardzo elastycznej i zapewniającej ciału odpowiednie podparcie. Materace lateksowe są bardzo wygodne, a odpowiedni system otworów zapewnia ich wnętrzu stałą wentylację. Materace tego rodzaju posiadają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Materace piankowe – w tej kategorii znaleźć można zarówno proste w budowie, podstawowe modele materaców, jak i bardzo skomplikowane, najnowsze odkrycia technologiczne. Na komfort spania i wydłużenie żywotności materaca doskonale wpływa zastosowanie pianki wysokoelastycznej.

Jeśli chodzi o cenę materaców, nie można ukrywać, że za materac dobrej jakości trzeba niestety zapłacić więcej. Można to jednak potraktować jako inwestycję we własne zdrowie i komfort wypoczynku. A za to zdecydowanie warto zapłacić.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl