skip to Main Content

Odkurzacz dla alergika – jaki najlepszy?

Odkurzacz Dla Alergika Jaki Najlepszy2

Alergia to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości naszych czasów. Niestety nie da się przed nią schować, bo nawet w domowym zaciszu można być narażonym na działanie szkodliwych alergenów. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby uczulone na pyłki, kurz, roztocza oraz sierść zwierząt. To właśnie dla nich niezwykle ważne jest utrzymywanie czystości w najbliższym otoczeniu. Pomóc w tym może odpowiednio dobrany odkurzacz.

W dobrym filtrze zdrowy duch

Wydmuchiwane przez odkurzacze powietrze może zawierać określoną ilość kurzu i innych alergenów. Nie wpływa to pozytywnie na alergików, dla których czystość powietrza stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych filtrów, dzięki którym powietrze opuszczające odkurzacz będzie maksymalnie oczyszczone i pozbawione dokuczliwych alergenów.

Z myślą o uczulonych powstały filtry HEPA, będące obecnie dość powszechnym elementem nowoczesnych i efektywnych odkurzaczy. Filtry te wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu stanowią skuteczną barierę dla kurzu, roztoczy, bakterii, grzybów i pierwotniaków. Wysoki poziom filtracji pozwala na niemal całkowite oczyszczenie powietrza przy niewielkich nakładach finansowych. Co więcej, filtry HEPA stanowią dość powszechny element sprzętów solidnych firm, takich jak np. odkurzacze marki Electrolux.

Wodna legenda

Istnieje powszechne przekonanie, że doskonałymi odkurzaczami dla osób chorych na alergię są odkurzacze wodne. Nie jest to stuprocentową prawdą, bo choć woda zatrzymuje wszelkie nieczystości przepływające przez filtr, to jednak może stwarzać też pewne zagrożenie. Dzieje się tak, ponieważ woda w odkurzaczu stwarza doskonałe środowisko do rozwoju grzybów i pleśni. Decydując się więc na odkurzacz z filtrem wodnym, należy pamiętać o dokładnym czyszczeniu zbiornika po każdym odkurzaniu.

By wyeliminować jednak ryzyko pojawienia się w naszym domu cząsteczek wywołujących alergię, warto zainteresować się odkurzaczami workowymi. Obecnie popularne stają się urządzenia, które oprócz wspomnianych filtrów, działają przy pomocy worków elektrostatycznych. Materiały, z których je wykonano, sprawiają, że zanieczyszczenia przyklejają się do ścianek worka i nie wydostają się na zewnątrz nawet podczas czyszczenia odkurzacza.

Dodatkowe udogodnienia

Bogata oferta urządzeń odkurzających ma obecnie do zaproponowania wiele udogodnień dedykowanych osobom z alergią. Wśród nich są filtry z podwójną filtracją, innowacyjna i szczelna obudowa urządzeń oraz specjalne elektroszczotki. Pierwsze rozwiązanie polega na umieszczeniu filtrów w różnych miejscach konstrukcji, dla zapewnienia maksymalnego oczyszczania powietrza, które opuszcza odkurzacz. Szczelna obudowa wspiera ten proces, zapobiegając wydobywaniu się niepożądanych zanieczyszczeń droga inną niż wewnątrz worka.

Elektroszczotki z kolei stają się niezastąpionym dodatkiem, gdy w naszym domu trzymamy zwierzęta. Urządzenia tego typu doskonale radzą sobie z sierścią i włosiem, które zalega w wykładzinach i dywanach. Bez względu jednak na to, w jaki sposób zapragniemy udoskonalić nasz odkurzacz, zawsze warto pamiętać o jego czyszczeniu. Regularna wymiana worków oraz czyszczenie filtra HEPA pozwoli na jeszcze lepsze utrzymywanie czystości w domu, poprawiając tym samym komfort życia alergików.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl