skip to Main Content

Ozdobienie wnętrza przy pomocy grzejnika!

Ag Grzejniki Design Ekspozycja 1

Niegdyś uważano, że jedyną funkcją grzejników jest podwyższanie temperatury w mieszkaniu, przez co swoją wątpliwą estetyką szpeciły one wnętrza. Jednak dzisiaj bywają one szczególnie eksponowane, gdyż bez trudu można połączyć skuteczne ogrzewanie mieszkania z ciekawym wystrojem, za sprawą grzejników ozdobnych. Klienci mogą przebierać w rozmaitych projektach grzejników, mając możliwość dostosowania wyboru do każdego wnętrza.

Nawiązanie do klasyki

Nowoczesność nie zawsze oznacza futurystyczne projekty i ekstrawaganckie kolory. Czasami jest wręcz przeciwnie, gdyż grzejniki dekoracyjne to między innymi modele wzorowane na starych kaloryferach, których w dłużej mierze już się dzisiaj nie stosuje. Poniżej wymieniono najpopularniejsze grzejniki ozdobne tworzone na wzór dawnych urządzeń grzewczych:

  •  Grzejniki żeberkowe – przez wiele lat, aż do przełomu wieków, grzejniki tego typu instalowane były w niemal wszystkich nowych mieszkaniach. Dzisiaj pojawiają się ich ulepszone, nowoczesne wersje. Są to precyzyjnie wykonane grzejniki dekoracyjne z żeliwa. Niegdyś niemal wszystkie modele przyjmowały identyczne kształty, dziś grzejniki żeberkowe mogą być pionowe, poziomie, podłużne, zakrzywione, czy faliste. Dowolność w tej kwestii jest niemal nieograniczona. Modele żeberkowe to idealne rozwiązanie zarówno w nowoczesnym, jak i w klasycznym pomieszczeniu.
  •  Grzejniki w stylu retro – odmiana żeberkowego grzejnika dekoracyjnego, z ozdobnymi zaworami. Zwykle przyjmują zgrabne kształty i niewielkie rozmiary. Styl retro wymusza wybór jednego z takich kolorów, jak: biel, czerń lub któryś z odcieni szarości. Grzejniki te najlepiej sprawdzają się w klasycznych wnętrzach.
  •  Grzejniki loftowe – kiedyś wykorzystywane głównie w najbardziej przestronnych pomieszczeniach, dzisiaj z powodzeniem służą do ogrzewania mieszkań. Są to konstrukcje, które tworzy od 1 do 3 szerokich rur ułożonych poziomo lub pionowo. Surowa estetyka grzejników tego typu doskonale wpasowuje się do wnętrz industrialnych, pojawiając się w towarzystwie lamp bez kloszy oraz ceglanych ścian.

 Nowoczesność w każdym calu

Obok stylizowanych na klasyczne, dostępnych jest również wiele całkowicie nowoczesnych grzejników ozdobnych. Poniżej przedstawiono ich najpopularniejsze rodzaje:

  •  Płaskie grzejniki stalowe – ich poziome wersje są dziś bodaj najpopularniejszymi modelami grzejników. Najczęściej instaluje się je pod oknami. Istnieją również pionowe grzejniki płaskie, dla których trzeba jednak znaleźć inną lokalizację.
  •  Grzejniki panelowe – nie tylko oryginalnie wyglądają, ale również gwarantują mocne ogrzewanie mieszkania oraz cechują się wyjątkową funkcjonalnością. Tego typu grzejniki są dostępne w wielu wariantach rozmiarowych i kolorystycznych. Część modeli jest niezwykle wąska i cienka, co pozwala umieszczać je w dowolnych miejscach. Klienci często decydują się na wybór grzejników panelowych w różnych kolorach, co urozmaica wnętrza.
  •  Grzejniki o niezwykłym kształcie – wyobraźnia projektantów jest nieograniczona, przez co coraz częściej napotkać można grzejniki ozdobne skonstruowane z żeber żeliwnych w połączeniu z konstrukcjami stalowymi i szklanymi, a wszystko to przyjmujące przedziwne kształty, i wykonane w niebanalnych kolorach.

Który grzejnik dekoracyjny wybrać?

Przedstawione powyżej rodzaje grzejników ozdobnych to tylko część dostępnego dziś asortymentu. Przeglądając oferty producentów, natrafić można też na m.in. grzejniki szklane, z wbudowanym lustrem, narożne, faliste i wiele innych. Duży wybór produktów tradycyjnych i oryginalnych posiada producent, przedstawiający swoją ofertę pod następującym adresem internetowym – https://www.artykulygrzewcze.com/

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl