skip to Main Content

Jaką mozaikę wybrać do białej kuchni?

Zdjecie Domu

Kuchnia jest pomieszczeniem, które kojarzy się ze sterylną czystością, dlatego niejednokrotnie wybiera się do niej białe wykończenie. Często wybierana jest farba emulsyjna. Niektórzy decydują się również na tapety z włókna szklanego. Ciekawym pomysłem jest pokrycie jednej ze ścian dekoracyjną mozaiką bądź zaadaptowanie jej pomiędzy szafkami kuchennymi. Jednak na jaką mozaikę ceramiczną zdecydować się do białej kuchni?

Aranżacja w stylu black and white – klasyka zawsze się sprawdza

Wybierając białe meble kuchenne na wysoki połysk i tworząc prawdziwie reprezentacyjną kuchnię, warto dobrać do niej dekoracyjną czarną mozaikę ceramiczną, która znajdzie się tuż pod szafkami. Takie połączenie połyskujących powierzchni prezentuje się niezwykle efektownie i wpisuje się w stylistykę glamour. Mozaika ceramiczna ma doskonałe parametry wytrzymałościowe i jest odporna na warunki panujące w kuchni. Czarna mozaika jest również bardzo praktyczna, gdyż mniej widać na niej brud i kurz. Dzięki temu będzie można się skupić na polerowaniu białych mebli na wysoki połysk. Czarna mozaika może stanowić również dyskretny akcent w kuchni. Ciekawy efekt uzyska się, jeśli taką mozaikę przyklei się również po drugiej stronie kuchni na tej samej wysokości co pod szafkami kuchennymi. Można na ścianie stworzyć również geometryczne mozaikowe wzory, np. tworząc efekt szachownicy.

Kuchnia w nowoczesnym stylu

Biel bardzo dobrze komponuje się również z czerwienią, tworząc udany kontrast. Dlatego do białych ścian można dopasować czerwoną mozaikę ceramiczną. Aranżacja dzięki mozaice ceramicznej nabiera ciekawszego charakteru. Tu również można postawić na meble z foliowanymi frontami. Innym pomysłem będzie bardziej klasyczna aranżacja z matowymi białymi szafkami kuchennymi, którą urozmaicą czerwone płytki mozaiki ceramicznej. Można je wykorzystać również do wykończenia przestrzeni nad blatem roboczym. Do białych ścian dla kontrastu można dopasować również wykończenie podłogi w mozaice w kolorze czerwonym. Taki zestaw kolorystyczny wykończenia ścian i podłogi doskonale skomponuje się z białym blatem kuchennym, do którego dopasuje się czerwone hokery.

Tradycyjna kuchnia w stylu prowansalskim z mozaiką w roli głównej

Wiele osób lubi klasyczne sposoby wykończenia wnętrz. Dlatego decydując się na meblościankę kuchenną w stylu prowansalskim z bieloną powierzchnią drewna i charakterystycznymi fornirowanymi frontami, można zdecydować się na częściowe lub całkowite pokrycie blatów kuchennych białą mozaiką ceramiczną. Takie wnętrze w purystycznym stylu zachwycać będzie swoją prostotą. Do tego białe ściany pokryte w części nad blatem również mozaiką ceramiczną dopełnią dzieła. Dla przeciwwagi można dobrać stół i krzesła w odcieniu naturalnego drewna bukowego, które nie zaburzy aranżacji rozjaśniającej i powiększającej optycznie wnętrze kuchni. Oczywiście taka kuchnia wymagać będzie znacznie więcej pracy ze względu na biel jako jej dominujący kolor.

Soczysta kolorystyka płytek rozbudzająca apetyt

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają duży wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Dlatego w kuchni powinno stawiać się na jasne i soczyste barwy, które doskonały wpływ na rozbudzenie apetytu. Dlatego do białych ścian warto dopasować wykończenie ściany nad zlewem w mozaice ceramicznej w żółtym kolorze. Można również wybrać pomarańczowy, który także świetnie się sprawdzi. W nowoczesnych przestronnych kuchniach często wykorzystuje się wyspę kuchenną. Doskonałym pomysłem może być wykończenie jej frontu w płytkach. Aranżacja dzięki mozaice ceramicznej stanie się znacznie bardziej urozmaicona. W kolorze płytek można dobrać tapicerkę wysokich krzeseł kuchennych bądź hokerów, które najlepiej pasują do wyspy kuchennej. W ten sposób biała kuchnia zyskuje więcej barw.

Do białej kuchni można wybrać właściwie każdy kolor mozaiki ceramicznej przez co można stworzyć ciekawszą i bardziej wyróżniającą się aranżację. Taki dodatek podkreśla również geometryzm wnętrza. Można również wybrać kolorową mozaikę, która stworzy ciekawy kolaż na kuchennej ścianie, bądź w aranżacji wyspy kuchennej. Warto zainspirować się i urozmaicić białą kuchnię.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl