skip to Main Content

Efektowne gadżety do przechowywania żywności!

12

Choć kuchnia pełni przede wszystkim rolę funkcjonalnej przestrzeni do przygotowywania i przechowywania jedzenia, to wcale nie musi być nudna! Praktyczne przedmioty coraz częściej tworzone są z dbałością o detale i estetykę. Pojemniki do przechowywania żywności kojarzą się wielu osobom z plastikowymi, przeźroczystymi pudełkami, które nie mają w sobie nic wyjątkowego. Tak jednak nie musi być!

Ciasteczkowy potwór?

Nie, to tylko pojemniki o fantazyjnych kształtach, w której przechowywać można ciastka, cukierki, suszone owoce lub orzechy.  Pojemniki wykonane z kamionki przypominające zwierzęta lub postacie z bajek to efektowny sposób na schowanie pyszności. Nie tylko praktyczny, ale również estetyczny. Na fanów eleganckich rozwiązań czekają ozdobne, ceramiczne lub szklane słoje.

Aromat zamknięty w skrzynce

Zarówno miłośnicy herbat o egzotycznych smakach, jak i ceniący sobie klasyczny smak herbaty Earl Gray, mogą przechowywać torebki ekspresowe w sposób ciekawy i elegancki jednocześnie. Pudełka na herbatę, zwane również herbaciarkami z agatameble.pl to przedmioty, które znane są już od dawna. Jednak prostokątna, drewniana forma wzbogacona szklanym wieczkiem ma zupełnie inny, nowoczesny charakter. Ten wygodny sposób przechowywania herbaty pełni również dodatkową funkcję, jaką jest zatrzymanie intensywności jej zapachu na dłużej. No i w pewien sposób kolekcja herbat zostanie „wyeksponowana”!

Słoiki i słoiczki

Banalne? Nie. Wystarczy delikatna i subtelna dekoracja, która zupełnie odmieni styl klasycznych akcesoriów. Drewniane wieczko, kokardka ze wstążki lub grawer przedstawiający napis albo ilustrację to detale dzięki którym zwykły pojemnik na żywność staje się oryginalny i ciekawy. Szklane słoiki są cenione jednak przede wszystkim przez uniwersalność i mnogość możliwych zastosowań. Świetnie nadają się do przechowywania produktów sypkich, ale poradzą sobie również z płynnymi. Alternatywą dla pojemników szklanych, są te wykonane z metalu. Ich dużą zaletą jest wytrzymałość oraz ciekawy i szeroki wybór wzorów i wielkości. Nadruki znajdujące się na nich mogą stanowić wyjątkowy element dekoracji kuchni.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl