skip to Main Content

Sprawdź jak odstraszyć komary, meszki i muchy z twojego tarasu

Fotolia 48194627 Odstraszajackomary

Wielkimi krokami zbliża się okres wiosenno-letni. Z jednej strony większość z nas wypatruje z utęsknieniem momentu, w którym będzie już można na dobre powiesić kurtki w szafach, schować ciepłe buty i cieszyć się coraz dłuższymi, słonecznymi wieczorami.

Z drugiej jednak strony Ci z nas, którzy posiadają domy z ogródkami wiedzą, że jest to także czas, gdy zaczyna pojawiać się coraz więcej owadów. Choć i Ci którzy na co dzień żyją w mieszkaniach potrafią odczuć uciążliwość wynikającą z obecności owadów takich jak komary, muszki czy muchy. Widzimy wtedy w telewizji oraz innych mediach wiele reklam środków odstraszających owady.

Po co jednak płacić za chemiczne środki, kiedy możemy zadbać o rośliny, które w naturalny sposób będą odstraszać nieproszone owady? Dzisiaj możecie się dowiedzieć jakie rośliny wykazują takie właściwości!

Przeciwko komarom i muchom!

Jeżeli na co dzień żyjesz w domku jednorodzinnym wyposażonym w ogród, to warto zasadzić w nim pomidora, najlepiej silnie rosnącego. Roślina ta wydziela zapach, którego komary oraz muchy nie lubią, przez co owady te unikają miejsc, gdzie rosną pomidory. Nie trudno się w obliczu tego faktu domyślić, że najrozsądniej jest zasadzić pomidory w okolicach tych miejsc w ogrodzie, w których chcemy spędzać czas: na przykład koło tarasów, czy w miejscach gdzie odpoczywamy ale także na balkonach.

Dla tych, którym owady doskwierają w zamkniętych pomieszczeniach dobrym pomysłem jest zawieszenie wiązek świeżej mięty czy kwiatów czarnego bzu. Można użyć bylicy piołun, zielonych liści pomidorów lub ustawić doniczki z kwitnącą pelargonią, bowiem zapach wydzielany przez wszystkie wymienione powyżej skutecznie odstrasza zarówno komary jak i muchy. Dodatkowo warto wiedzieć, że w mieszkaniach jednym z najskuteczniejszych okazuje się eukaliptus, jednak nie wszystkim odpowiada jego silny zapach.

A oto kilka produktów godnych polecenia.

 Alva EFFITAN Spray ochronny przeciw owadom (komary, kleszcze, gzy, meszki) So'bio etic Olejek z trawy cytrynowej Bio na komary 15ml Płyn na komary Bros zielona moc 50mlElektro Bros na komary dla dzieci + płyn 60 nocy

 

Przeciwko meszkom!

Meszki bardzo nie lubią zapachu wanilii, dlatego właśnie najlepszą bronią w walce nimi są takie rośliny które wydzielają zapach wanilii, bądź do niego zbliżony.

Warto poznać kilka roślin, które mogą okazać się wielką pomocą w zwalczaniu niepożądanych meszek. A są to między innymi: pelargonia bluszczolistna i pelargonia rabatowa, lawenda wąskolistna, mięta pieprzowa, bodziszek oraz heliotrop, który wydziela olejki eteryczne o silnym zapachu wanilii.

Warto zapamiętać, te rośliny, ponieważ mogą okazać się prawdziwie pomocne w walce z niepożądanymi gośćmi.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nie wszyscy mają świadomość tego, że komary pojawiają się zawsze tam, gdzie jest duża wilgotność. A więc musimy być przygotowani na ich obecność nad wszelkimi zbiornikami wodnymi takimi jak na przykład jeziora. Można również zauważyć prawidłowość, że wraz ze wzrostem opadów, przybywa także komarów.

Radą wartą zapamiętania na tegoroczne letnie wyjazdy jest fakt, że jeśli chcemy wypłoszyć komary podczas biesiadowania przy ognisku, zwłaszcza jeśli spędzamy wczasy nad jeziorem, wystarczy że do rozpalającego się ognia wrzucimy kilka garści rumianku. Rumianek powiem zawiera w sobie związki, które przy spalaniu skutecznie odstraszają niepożądanych gości!

Mamy nadzieje, że tym tekstem udało nam się przekazać wam choćby niewielką wiedzę dotyczącą zwalczania uciążliwych owadów. Obyście po przeczytaniu zawsze decydowali się na naturalne formy walki z owadami, zamiast sięgać po drogie i chemiczne środki owadobójcze.

 Powodzenia!

 

Redakcja LivingNatural.pl 

 

 

This Post Has 2 Comments
  1. Dziękuję za podpowiedź. Nie wiedziałam, że zapach rosnących pomidorów może odstraszyć komary. W tym roku używałam oprysków przeciw komarom diablo forte, ale ze względu, że w przyszłe lato będzie mała osóbka w domu, będę chciała tą chemię zmniejszyć do minimum. Planuję otoczeniu domu i w środku stosować naturalne sposoby, a w oddali opryskać tym preparatem w sumie głównie wokół krzewów.

  2. Czy faktycznie jest to skuteczne ? Tzn zapach pomidorów, czy ziół odstrasza komary, meszki, muchy ? Zastanawiam się czy lepiej byłoby posadzić różne zioła, lawendę itp. czy lepiej pozostać przy opryskach reset strong, bądź pożegnanie z komarem i nie bawić się w sadzenie.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl