skip to Main Content

Nowy rok bez bałaganu – złote zasady przechowywania, które ułatwiają utrzymanie porządku

Pudelka Vintage Edition1

Okazuje się, że statystycznie udaje się zrealizować jedynie 10% noworocznych postanowień! Najczęściej obiecujemy sobie, że rzucimy palenie, zaczniemy zdrowo się odżywiać i regularnie chodzić na siłownię.

A gdyby tak postawić przed sobą bardziej realne cele i… zadbać o porządek w mieszkaniu? Specjaliści od aranżacji wnętrz z Dekoria.pl podpowiadają, jak tego dokonać.

Porządek w domu to nie tylko zasługa systematycznego sprzątania i odkładania rzeczy na swoje miejsce. Warto na początek pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów – starych, dawno nienoszonych ubrań, niepasujących do niczego dodatków. Nadmiar jest bowiem jednym z największych wrogów porządku. Kluczem do sukcesu stanie się również wybór funkcjonalnych systemów przechowywania.

Wszystko na swoim miejscu

Zbyt dużo przedmiotów rozrzuconych na podłodze albo ustawionych na blatach mebli wywołuje wrażenie chaosu. Ważne jest więc znalezienie miejsca na przechowywanie drobiazgów, takich jak kosmetyki, biżuteria, zabawki, stare (ale potrzebne!) gazety, płyty CD. Niezastąpione okażą się w tym przypadku różnego rodzaju pudełka i koszyki. Można ustawić je praktycznie wszędzie – na podłodze, na regale, pod łóżkiem. Pozwolą w prosty sposób uporządkować przestrzeń, a jednocześnie nie zabiorą tyle miejsca, co dodatkowe meble.

Eleganckie pudełka ze skóry (chociażby pudełko Lambert od Dekoria.pl) staną się nie tylko praktycznym schowkiem, ale także minimalistyczną ozdobą. Ciekawie będą wyglądać również niebanalne gazetniki w stylu retro, które pomieszczą aktualnie czytane czasopisma i magazyny, a jednocześnie ukryją je przed wzrokiem gości i innych domowników.

pudelko gazetnik Lambert

Dekoria.pl, pudełko i gazetnik Lambert

gazetnik Vintage edition

Dekoria.pl, gazetki Vintage Edition

Kuchnia pod kontrolą

Różnego rodzaju pojemniki okażą się przydatne także w kuchni. Można w nich przechowywać ciastka, herbatę, kaszę i inne sypkie produkty. Koniec z rozerwanymi kartonikami, nieestetycznymi torebkami foliowymi i rozsypującymi się płatkami śniadaniowymi! Szklane pojemniki (np. Old Style od Dekoria.pl) i dekoracyjne puszki subtelnie wkomponują się w kuchenne szafki i pozwolą funkcjonalnie posegregować artykuły spożywcze.

pojemniki Old style

Dekoria.pl, pojemnik szklany Old Style

Praktycznym rozwiązaniem będą również oryginalne kuchenne wieszaki sufitowe, na których można powiesić garnki lub chochle. Porządkują przestrzeń, a jednocześnie zapewniają łatwy dostęp do często używanych naczyń.

Postaw na wielofunkcyjność

Alternatywą pudełek i klasycznych regałów są praktyczne meble wielofunkcyjne. Sprawdzą się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie każdy sposób na oszczędzanie miejsca jest na wagę złota. Warto więc wybrać stolik kawowy, który stanie się jednocześnie gazetnikiem (przykład to stolik Loft Look w industrialnej stylistyce), praktyczny kufer, pełniący funkcję ławy lub stolika, czy pojemną tapicerowaną skrzynię – można usiąść na niej jak na pufie.

stolik loft look

 

Dekoria.pl, stolik Loft Look

skrzynia military

 

Dekoria.pl, skrzynia Military

 

Więcej inspiracji do zaaranżowania funkcjonalnej przestrzeni znajdziesz na stronie Dekoria.pl

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl