skip to Main Content

Jak zmniejszyć zakupowe wydatki?

Jak Zmniejszyc Zakupowe Wydatki

Spotkałeś się kiedyś z sytuacją, gdy wydawało ci się, że przez cały miesiąc oszczędzałeś, a saldo na twoim koncie nadal nie było zachwycające? Czy planowałeś uzbierać małą sumkę na wakacje, ale i tak nie wystarczyło ci pieniędzy na upragniony wyjazd? To znak, że powinieneś wziąć sprawy w swoje ręce i ujarzmić niekończące się rachunki! Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, by zachować grubość swojego portfela!

Szał zakupowy

Wielu z nas przywiązuje bardzo małą uwagę do zakupów. Czasami po prostu wpadamy do sklepu, bierzemy najpotrzebniejsze produkty i wychodzimy. Wydaje nam się, że płacimy mało, ponieważ zabieramy niewiele. Jednak kilkukrotna wycieczka do supermarketu może kosztować nas nie tylko stratę czasu, ale i pieniędzy. W końcu liczy się dojazd, stanie w kolejce i może jeszcze rozmowa ze znajomą spotkaną na parkingu. Robisz zakupy spożywcze tuż po pracy? Narażasz się na brak czujności przy wyborze tańszych produktów!

Co kto lubi

„ Znowu pomidorowa?”, „Zjem coś na mieście”, „Odgrzeję sobie później”. Ile razy słyszeliśmy takie słowa od swojej rodziny, szykując codzienny obiad? Z pewnością wiele. Co jest powodem? Brak planowania i wybierania produktów, które naprawdę nam smakują! Każdy lubi co innego, a przygotowanie posiłków może stać się prawdziwym wyzwaniem perfekcyjnej pani domu. Jeśli przed każdymi zakupami nie spiszemy listy potrzebnych rzeczy, narażamy nasze jedzenie na pobyt w koszu na śmieci. Błądzimy pomiędzy uliczkami pełnymi kolorowych opakowań i w momencie zapominamy, po co w ogóle przyszliśmy. Nasza lista zakupów powinna być także tworzona przez kilka dni tak, by ograniczyć ilość zbędnych wypraw do sklepu. Zmiana swoich nawyków zakupowych to również znakomita okazja na zmianę nawyków żywieniowych! Stwórz z rodziną tygodniowy plan posiłków, by dokładnie obliczyć, co będzie ci potrzebne w kolejnych dniach! W ten sposób możesz kontrolować swój portfel oraz wagę!

Różnorodność się opłaca!

Być może ketchup, pieluchy lub słodycze mogą kojarzyć się tylko z jedną wiodącą marką – która zazwyczaj kosztuje nas najwięcej. Przyzwyczajeni do danego produktu nawet nie zwracamy uwagi na inne, czasami równie dobre warianty. Tym samym ogromnie przepłacamy! A gdyby tak sprawdzić wcześniej, czy aby aktualnie inny sok pomarańczowy nie jest tańszy od tego, który najczęściej wybieramy? Nawet prosto z własnego domu możesz przeglądać gazetki wielu sklepów, czyniąc swoje zakupy prawdziwymi okazjami! W Internecie istnieją także strony, dzięki którym otrzymujesz kilkuprocentowy zwrot! Oszczędność nic nie kosztuje!

Era fast-foodów

Po męczącym dniu często nie mamy najmniejszej ochoty, by spojrzeć na kuchenkę gazową lub piekarnik. Myśl o gotowaniu przyprawia nas o gęsią skórkę, a łóżko wzywa na drzemkę. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem bywa sięgnięcie po gotowe, zapakowany produkty, które wymagają zaledwie kilku chwil na podgrzanie w mikrofalówce. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie to zgubne! Przepłacamy multum na tych niezdrowych, choć kuszących posiłkach. Kosztuje nas to prawie tyle, co stołowanie się na co dzień w restauracji! Gotowanie nie zmusi cię do rezygnacji z relaksu, a jedynie sprawi, że będziesz mógł kontrolować cenę swojego talerza.

Chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej? Robiąc zakupy online skorzystaj z porównywarki cen allmart.pl! Zapewni ci szybki i łatwy wybór twoich ulubionych produktów, za które zapłacisz jeszcze mniej! Stwórz swoją idealną listę zakupów, poczekaj zaledwie 3 sekundy na błyskawiczne dopasowanie twojego koszyka i przeznacz zaoszczędzone pieniądze na wymarzone wakacje!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl