skip to Main Content

6 kroków aby zostało coś w portfelu, czyli jak zaoszczędzić na zakupach!

Minimography 070 Orig

Miesięczne wydatki na zakupy dla 4-osobowej rodziny mogą sięgnąć prawie 3 tys. PLN Oj, Dużo? Ale bez paniki. Podpowiadamy Wam jak rozsądnie wydawać pieniądze i zachować co miesiąc kilkaset złotych w portfelu.

 

Jeśli kupujesz bez zastanowienia to, co wpada ci w ręce, a domowy budżet pęka w szwach, czas zapanować nad wydatkami. Kontrola domowego budżetu, choć zajmuje trochę czasu, może być nawet… przyjemna. Jak ograniczyć wydatki, aby bez stresu coś zaoszczędzić ?

Krok 1. Podlicz dotychczasowe wydatki

Usiądź i bez pośpiechu spisz wydatki z ostatniego miesiąca. Uwzględnij wszystko, bez żżadnego oszustwa! A teraz spójrz bardzo krytycznie na swoją listę i odpowiedz na pytania.
Czy jedzenie, kupione w ostatnim miesiącu przypadkiem się nie zmarnowało? Czy kosmetyk, który stoi nietknięty na półce, naprawdę był nam potrzebny?

Krok 2. Zaangażuj swoją rodzinkę w kontrolowanie waszego budżetu

Uświadom ich ile miesięcznie wydajecie na zakupy. Następnie zastanówcie się wspólnie, co można zrobić, aby podreperować domowy budżet. Niech każdy z was wskaże niezbędne wydatki oraz te, które można usunąć z listy zakupów.

Krok 3. Kupuj tam, gdzie jest najtaniej

Na zakupach w internecie można zaoszczędzić nawet 30 procent w porównaniu do zakupów robionych w osiedlowych sklepach czy supermarketach, które kuszą okazjami…

Jeśli chcesz zaoszczędzić na jedzeniu, lekarstwach czy kosmetykach, korzystaj z ofert sklepów internetowych lub platform zakupowych. Oszczędności, w porównaniu z zakupami w tradycyjnych sklepach, mogą wynieść od kilku do kilkudziesięciu procent. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty zakupu, pomocna będzie platforma zakupowa.

Krok 4. Kupuj tylko to, czego tak naprawdę potrzebujesz

Wybierając się na zakupy, sporządź listę, przejrzyj lodówkę. Umieść na liście tylko te produkty, których naprawdę potrzebujesz. Ucz się na błędach jeśli uważasz, że podczas ostatnich zakupów zmarnowały się produkty lub je wyrzuciłeś zrezygnuj z nich tym razem lub kup mniej.

Krok 5. Zorganizuj się

Oszczędzanie wymaga konsekwencji i rozsądnego planowania. Dzięki nim możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas. Zaplanuj ile razy w miesiącu musisz zrobić większe zakupy oraz kwotę na wydatki, której nie możesz przekroczyć albo, którą możesz wydać.

Krok 6. Otwórz się na nowość i korzystaj z ……..

Kto powiedział, że musisz kupować wciąż w tym samym sklepie, w którym od lat przepłacasz i kupujesz produkty, które są zbędne?

Zakupy przez Internet wymagają nieco przyszłościowego myślenia, bo produkty nie pojawiają się na domowych półkach od razu, ale mają tę zaletę, że oszczędzają czas i pieniądze.

 

Przekonaj się, że zmiany mogą być korzystne. Szukaj nowych ofert, promocji i… ciesz się zaoszczędzonymi pieniędzmi i czasem!!!

 

 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl