skip to Main Content

Włącz się w akcję #Storyofbanana. Pocztówka z wakacji!

Konkurs Pocztowka Z Wakacji

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie ogłasza wakacyjną akcję #Storyofbanana. Pocztówka z wakacji. Zachęcamy do włączania się i zdobywania wiedzy na temat tego w jakich warunkach powstają banany dostępne w naszych sklepach. Wiedzy dostarczy specjalna strona internetowa: www.storyofbanana.com/pl. W ramach akcji startuje również konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z letnich podróży wraz z bohaterem naszej akcji – bananem.

Banany to owoce, które Polacy kupują najczęściej, zaraz po jabłkach

Są energetyczną i praktyczną przekąską, chętnie zabieraną przez nas na wycieczki i wakacyjne podróże. Jednak banan, ten dostępny w naszych sklepach, ma swoją ciemną stronę. W akcji #Storyofbanana. Pocztówka z wakacji Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie pragnie zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach powstają banany oraz zachęcić do pogłębiana wiedzy na ten temat i stawania się bardziej świadomym konsumentem.

W tym celu powstała strona www.storyofbanana.com/pl, która w przejrzysty sposób pokazuje prawdę o bananach oraz ludziach pracujących przy ich uprawie. Klikając w link można obejrzeć filmiki z Ekwadoru, Kostaryki czy Peru, dowiedzieć się o warunkach panujących na plantacjach, o stosowanych pestycydach, ale również o istniejących alternatywach. Zachęcamy wszystkich do współdzielenia się adresem strony i wiedzą z przyjaciółmi oraz bliskimi.

KONKURS

W ramach akcji wakacyjnej startuje również konkurs na najciekawsze zdjęcie z bananem z podróży, zrobione podczas wypoczynku lub urlopu. W dniach od 3 lipca do 31 sierpnia 2017 roku zachęcamy do robienia zdjęć oraz publikowania ich poprzez serwisy społecznościowe. Pięć najlepszych zdjęć wybierze trzyosobowe jury składające się z członków Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. Nagrodami są produkty pochodzące z upcyklingu (nerka, portmonetka, worek i kosmetyczka) z aplikacjami w kształcie banana oraz torba „Uczciwy banan“ z bawełny ekologicznej. Zachęcamy do zdobywania wiedzy i podnoszenia swojej świadomości konsumenckiej poprzez zabawę.

Aby wziąć udział w konkursie, należy opublikować zdjęcie na profilu Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie w serwisie Facebook, w komentarzu pod postem konkursowym: https://goo.gl/rYU46F . Zachęcamy również do umieszczania zdjęć na Twitterze i Instagramie, wraz z hasztagami #storyofbanana #bananwpodrozy oraz adresem strony www.storyofbanana.com/pl

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie FKO: https://goo.gl/8d3hBc

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl