skip to Main Content

Nie ma co gonić za byciem idealną!

Nie Ma Co Gonic Za Byciem Idealna

Wszyscy pełnimy na co dzień wiele ról, a z każdą z nich wiążą się konkretne oczekiwania. Czy jest sens strać się sprostać im wszystkim? Ekspert kampanii Wybieram Siebie, psycholog Magdalena Chorzewska potwierdza, że warto czasem porzucić dążenie do bycia ideałem na każdym polu, odkrywając to, co naprawdę daje nam szczęście i przyczynia się do naszego rozwoju.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii Wybieram Siebie co druga Polka uważa, że nie ma co gonić za byciem idealną. Co trzecia sądzi, że do ideału warto jednak dążyć, ale czasem trzeba oddać się przyjemności. „Tendencja do perfekcjonizmu bywa destrukcyjna. Wśród moich pacjentek spotykam kobiety, które pomiędzy zaliczaniem kolejnych zadań najlepiej jak się da, zapominają o radości z życia. Gdzieś pomiędzy byciem idealną pracownicą, zadbaną kobietą i zawsze oddaną przyjaciółką, zapominają o swoich potrzebach. Nie jest tak, że powinnyśmy odrzucić samodoskonalenie się i zaakceptować przeciętność. Warto jednak w tym wszystkim nie dać się zwariować i przede wszystkim stawiać na to co nas rozwija i daje radość” mówi ekspert kampanii Wybieram Siebie, psycholog Magdalena Chorzewska.

Jeśli czujesz, że nadmierny perfekcjonizm może dotyczyć także Ciebie, sprawdź poniższe porady psychologa i postaraj się wdrożyć je w życie.

1. Dlaczego jest to dla mnie ważne?

Zapraszasz znajomych i zamiast cieszyć się na ich przyjście, spędzasz cały dzień na sprzątaniu i nerwowym polerowaniu zakamarków. W efekcie jesteś zmęczona i niezadowolona. Zawsze w takiej sytuacji warto zadać sobie proste pytanie: dlaczego jest to dla mnie ważne? Kto oczekuje ode mnie, abym miała idealnie wysprzątane mieszkanie? Następnie idź tym tropem i zastanów się, czy to konieczne i najważniejsze w tym momencie. Podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą jest sztuką, którą warto w sobie pielęgnować.

2. Kto jest autorem tego oczekiwania?

Wracając do poprzedniego pytania: ktoś tego ode mnie oczekuje czy może jednak wydaje mi się, że tak jest? Wiele oczekiwań i wyobrażeń na temat nas samych w rzeczywistości istnieje tylko w naszej głowie. Czy naprawdę wszyscy będą patrzeć na krzywo jeśli wobec braku czasu, zamiast upiec ciasto kupisz je w cukierni? Czy znajomi dostrzegą, że mieszkanie nie jest perfekcyjnie posprzątane? Prawdopodobieństwo, że niewiele osób się tym w ogóle zainteresuje, jest dość wysokie. Uświadomienie sobie tego i wyjście ze swojej perspektywy, potrafi w życiu wiele ułatwić. Przede wszystkim pozwoli cieszyć się chwilą i zaakceptować siebie i swoje wybory, bez ciągłego przejmowania się czy wszystko jest idealnie zrobione.

3. Gdzie umieścisz to zadanie na liście Twoich priorytetów?

Wobec mnogości codziennych obowiązków warto jest podejść do życia choćby z najmniejszym planem. Nie musisz od razu odhaczać kolejnych pozycji na liście „do zrobienia”. Wystarczy, że w głowie ułożysz je według ważności. Zacznij od tych absolutnie niecierpiących zwłoki i rzeczywiście istotnych. Patrząc na swój dzień jako projekt, łatwiej będzie Ci rzeczywiście odpuścić tam, gdzie twój wysiłek niewiele zmieni. Już po jednym dniu z określonymi priorytetami możemy dostrzec, jak wiele rzeczy robimy zupełnie bezsensownie. Liczy się efektywność wykonywanych zadań a nie ich ilość.

Więcej porad ekspertów i informacji na temat życia w równowadze i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą znajdziesz na www.wybieramsiebie.pl Inicjatorem akcji jest marka Coca-Cola.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW
Coca-Cola Poland Services
Gabriela Bar
Kierownik ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych
gbar@coca-cola.com
tel. 695 617 136

On Board Public Relations
Magdalena Popik
mpopik@onboard.pl
tel. 509 366 042

Kampania Wybieram siebie powstała z myślą o kobietach, dla których ważne jest zachowanie równowagi w stylu życia i odżywianiu. Wierzymy, że szczęście i zdrowie zależy od zachowania harmonii i kierowania się zdrowym rozsądkiem w każdym aspekcie życia. Rozpoznawanie swoich potrzeb, nazywanie ich i podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą jest kluczem do dobrego samopoczucia.

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl