skip to Main Content

Naturalne sposoby na skaleczenia

Fotolia 51973424 Domowesposobyskaleczenia

Skaleczenia zdarzają się każdemu. Wiedzą coś o tym dorośli, jak również dzieci. W szczególności tym najmłodszym częściej przytrafiają się bolesne upadki, czego konsekwencją jest płacz i uszkodzenie naskórka.

Otóż szuka się różnych maści, opatrunków, leków przeciwbólowych, itp. Jednak nie trzeba od razu udawać się do apteki, ponieważ są inne, domowe sposoby na skaleczenia czy otarcia. 

Co najlepiej działa przy skaleczeniu i siniakach?

Kapusta

Jej właściwości są znane od wielu lat. Działa przeciwbakteryjnie i jest naturalnym antybiotykiem. Liście kapusty trzeba drobno pokroić i przyłożyć do rany, następnie zabandażować. 

Cebula

Cebula również jest naturalnym antybiotykiem. Postępujemy z nią w ten sam sposób, co z kapustą. Okłady z kapusty i cebuli należy zmieniać przynajmniej, co cztery godziny.

Aloes

Działa bakteriobójczo i przyspiesza gojenie. Liść aloesu trzeba przeciąć wzdłuż, a następnie wydrążyć z niego miąższ, z którego robi się okład. Taki kompres zmienia się co godzinę.

Surowy ziemniak

Jego właściwości zapobiegną powstaniu blizn. Okład z surowego ziemniaka wygładzi skórę i złagodzi ból. Ziemniaka należy pokroić w cienkie plasterki, przyłożyć do rany i zabandażować. Opatrunek zmieniamy co 4 godziny.

Cukier!

Z niego można przyrządzić maść, która przyspieszy gojenie i sprawi, że nie powstaną strupy.

Do sporządzenia maści potrzeba:

  • 15g jodyny
  • 150g cukru
  • 45g maści betadinowej.

Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie połączyć. (Maści nie wolno nakładać na krwawiące rany, ponieważ cukier wzmoże krwawienie.)

Na siniaki

Sprawdzonym sposobem na siniaki jest okład z kory kasztanowca, wierzby i ruty.

Do sporządzenia wywaru potrzeba pół łyżeczki kory kasztanowca i pół łyżeczki ziela ruty oraz łyżeczkę kory wierzby. Taką proporcję zalewa się szklanką wrzątku i gotuje przez 5 min. Po schłodzeniu kompres można przykładać na obolałe ciało.

Na słabo gojące się rany z pomocą przychodzi banan! 

Skórka od banana! Jeśli rana nie goi się właściwie, to przykładamy wewnętrzną stronę skórki do rany i bandażujemy.Witamina F zawarta w skórce banana przyspieszy gojenie. Okład trzeba zmienić mniej więcej, co 2 godziny.

 

Redakcja LivingNatural.pl

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl