skip to Main Content

Różne bogactwo – sok z owoców róży

Rozne Bogactwo Sok Z Owocow Rozy

Róża, gdy pada to słowo, najczęściej wyobrażamy sobie walentynki, dzień kobiet, czy urodziny. Jednak często zapominamy, o tej dzikiej róży, która pomimo swojej niepozorności, kryje w środku wiele drogocennych właściwości. Mijamy jej krzewy na skrajach lasów, przy drogach , w parkach – ale i na aptecznych półkach!

Co zawierają owoce dzikiej róży?

Zanim bliżej przyjrzymy się substancjom zawartym w dzikiej róży, przyda się nam strój ochronny, gdyż na straży owoców, stoją bardzo ostre kolce. Zresztą nic w tym dziwnego. Takie dobroci trzeba chronić! Takie – czyli jakie? W dzikiej róży znajdziemy duże ilości witaminy C, której codzienna dawkę zapewnimy sobie już po spożyciu zaledwie 3 owoców. Za kwasem askorbinowym w szeregu stoją także witamina P, K, E, oraz A. Dodatkowo zawiera pektyny, cukry, olejki eteryczne i sole mineralne. Tak wiele, w takim małym owocu!

Na co pomogą owoce dzikiej róży?

Lista zastosowań dzikiej róży jest bliska ilości jej właściwości. Masz problemy ze spaniem, mimo że ciągle czujesz się zmęczony? Po bezsennej nocy czeka cię stresujący dzień? Sok z dzikiej róży służy pomocną dłonią. Podniesie cię z kanapy i doda potrzebnej energii. Ze względu na ogromną zawartość witaminy C wspomoże nas przy przeziębieniach, zaś pozostałe witaminy są odpowiednie dla osób cierpiących na nadciśnienie oraz choroby układu pokarmowego. Jak moglibyśmy zapomnieć o kwasie foliowym! Sok z dzikiej róży jest wskazany kobietom w ciąży.

Domowy sok z dzikiej róży? Nic trudnego!

Potrzebujesz jedynie owoców, wody i trochę chęci. Jeśli kiedykolwiek robiłaś przetwory, nie powinno ci to sprawić najmniejszego kłopotu. Dwie łyżki dzikiej róży zalej 200 ml gorącej wody. Odczekaj 15 minut i po tym czasie odcedź płyn od owoców przez sitko. Teraz już tylko wystarczy nalać sok do słoiczków i pasteryzować w dużym garnku  przez kolejne 15 minut. Prawda, że proste? Zalecana dawka to od 3-5 razy dziennie po 25 ml przed posiłkiem.

Alternatywa dzikiej róży

Poza właściwościami typowo leczniczymi, dzika róża ma także korzystny wpływ na cerę. Poprzez zastosowanie naparu z jej płatków, możemy pozbyć się dolegliwości skórnych lub urozmaicić nasz rytuał pielęgnacyjny. Wypróbuj także koniecznie tonik różany – świetnie sprawdzi się dla cery suchej i wrażliwej. Odbuduje zniszczone komórki oraz nada sprężystości.

Tak mało słyszy się o dzikiej róży, a ma tak wiele nam do zaoferowania! Otwiera przed nami cały wachlarz właściwości. Bije na głowę cytrynę w ilości witaminy C! Zdecyduj się na sok z dzikiej róży właśnie teraz – obroni cię przed jesiennym przeziębieniem.

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl