skip to Main Content

Lotos to więcej niż kwiat! Poznaj jego właściwości

Lotos To Wiecej Niz Kwiat

Mówiąc o lotosie często wyobrażamy sobie buddyjskiego mnicha, który medytuje w siadzie skrzyżnym. Jednak lotos to nie tylko pozycja w jodze . Jest także rośliną znajdującą zastosowanie w wielu dziedzinach. Swoje korzenie zapuścił w Indiach i Wietnamie, gdzie jest dobrem narodowym. Czego jeszcze powinniśmy się o nim dowiedzieć?

Symbolika lotosu

Nie bez powodu nazwano lotosem jedną z pozycji medytacyjnych. Jego symbolika obejmuje piękno, czystość i boskość, co w krajach Wschodu ceni się najbardziej. Ponoć sam Budda stąpał po wonnych kwiatach lotosu, a Śiwa się z nich narodził. Również starożytne świątynie egipskie mają na swych murach symbole lotosu. Ilość utworów, które powstały o nim można porównać do twórczości naszego Kochanowskiego.

Piękna woń lotosu

Nie trzeba znać na pamięć zapachu lotosu, by móc wyobrazić sobie jak może pachnieć. Na pierwszy rzut oka wydaje się delikatny i kobiecy – i taki właśnie jest! Zachęca lekką nutą słodyczy, tworząc wrażenie czystości i lekkości. Olejek pozyskiwany w kwiatów lotosu znakomicie nada się do wieczornych kąpieli, działając relaksująco i odprężająco. W okresie zimowym sprawdzi się jak ulał! A jeżeli pragniesz wypróbować perfumy przypominające zapach lotosu, możesz pokusić się o „Green Tea Lotus” Elizabeth Arden, z dodatkiem zielonej herbaty. Wtedy będziecie nierozłączni!

Kusząca woń lotosu

W kremach, tonikach, maseczkach, żelach do kąpieli, produktach do włosów, czyli w większości dostępnych kosmetyków. Co lotos robi w składzie tych preparatów? Działa tonizująco, odświeżająco i oczywiście odprężająco! Łagodzi także podrażnienia i zwalcza wolne rodniki. Ma nam naprawdę wiele do zaoferowania! W internetowych sklepach z naturalnymi kosmetykami, możesz sama zakupić ekstrakt z kwiatów lotosu i dodać do swojej odżywki do włosów.

W czym jeszcze znajdziemy kwiat lotosu?

O ile w krajach europejskich jest to nie do pomyślenia, tak na Wschodzie lotos wykorzystuje się także w branży kulinarnej oraz leczniczej. Wyobrażasz sobie kandyzowany lub marynowany lotos? To dopiero przysmaki. Do przyrządzania potraw wykorzystuje się wszystkie jego części, czyli nasiona, łodygi kwiatowe jak i korzeń. Przykładowo w Indiach traktuje się je jako warzywa. Co przemawia do ludności Orientu, by spożywać tego typu roślinę? Otóż duża zawartość składników odżywczych oraz minerałów, takich jak miedź, żelazo, cynki i magnez. Lotos jest także dobrym źródłem błonnika, witaminy C i witamin z grupy B.

Kwiat lotosu możesz wykorzystać jako dekorację swojego domu. Jego delikatne kwiaty spowodują, że pomieszczenie od razu wyda się bardziej czyste i przejrzyste. Całość wspaniale wypełni odświeżacz powietrza o relaksującym zapachu lotosu, który z pewnością zachwyci twoich gości! Sięgnij po kwiat lotosu na allmart.pl!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl