skip to Main Content

Delikatna skóra dziecka kontra sroga zima!

Delikatna Skora Dziecka Kontra Sroga Zima

Nie bez powodu używamy powiedzenia „gładki jak pupcia niemowlęcia”. Skóra naszych pociech różni się nie tylko miękkością od skóry dorosłych, ale również aktywnością gruczołów łojowych oraz owłosieniem. Jak powinniśmy zabezpieczyć dzieci przed wyjściem na mróz?

Twarz na celowniku

Podczas, gdy otulamy dzieci szalikiem, zakładamy grubą czapkę i rękawiczki, twarz zostaje na lodzie. Tworzą się czerwone rumieńce, wysychają usta oraz nos. Często, nawet po powrocie do domu, towarzyszy temu nieprzyjemne mrowienie na twarzy. Co zrobić, by oszczędzisz naszym zimorodkom takich atrakcji? Zaopatrz się w aptece w specjalny krem natłuszczający, który ochroni skórę przed wysychaniem i zapewni jej barierę przed mrozem. Dodatkowym jego atutem będzie zawartość filtrów przeciwsłonecznych – pomimo zimy słońce dalej atakuje nasze komórki. Pamiętaj, by nasmarować twarz dziecku ok. 20 minut przed wyjściem, aby krem miał czas na wchłonięcie!

Ochrona także w domu

Z pewnością zapytasz, dlaczego powinnaś chronić skórę dziecka nawet wtedy, gdy nie wychodzi na zewnątrz. Otóż w okresie zimowym jesteśmy narażeni nie tylko na niską, ale również na zbyt wysoką temperaturę! Ogrzewamy mieszkania kaloryferami, które wysuszają „domową atmosferę”. Takie powietrze niekorzystnie wpływa na śluzówkę naszego nosa oraz gardła. Jaka temperatura powinna panować w pokoju dziecka? Od 19 – 22 stopni Celsjusza. Zaopatrz się także w nawilżacz powietrza, który dobrze wpłynie na drogi oddechowe oraz kondycję naskórka.

Odpowiednie kosmetyki dla dziecka

Ochrona skóry małego dziecka to nie tylko kwestia natłuszczania, ale również odpowiednie zabezpieczenie przed wysuszeniem. Warto przez zimę odstawić na jakiś czas mydło i zamienić je na delikatny płyn do kąpieli – najlepiej przeznaczony do skóry wrażliwej (wybierz płyn do kąpieli na Allmart.pl). Co jeszcze się przyda? Pomadka do ust (w miarę możliwości jadalna ☺) i nawilżające krople do nosa. W składach kosmetyków szukaj takich pozycji jak gliceryna, masło Shea, czy wosk pszczeli.

Skóra dziecka od wewnątrz

Nie od dziś wiadomo, że najlepszy nawilżeniem skóry jest dostarczenie wody bezpośrednio do organizmu. Dzięki zwiększeniu ilości napojów, jesteśmy w stanie zadbać o to, by nasze dziecko nie skarżyło się na suche policzki. Przydatne mogą okazać się także soki warzywno-owocowe, które poprzez zawartość beta-karotenu dodatkowo pomogą w regeneracji skóry maluszka.

Z tymi wskazówkami nawet największa maruda wróci ze śnieżnej zabawy z uśmiechem na twarzy – oczywiście nawilżonej twarzy ☺. „Hu hu ha, hu hu ha” nasza zima wcale nie taka zła!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl