skip to Main Content

Mama w roli elektronicznej niani!

Mama W Roli Elektronicznej Niani

Coraz częściej stawiamy na elektroniczne prezenty da naszych dzieci. Smartfony, tablety i laptopy stały się nierozłącznym elementem pod świąteczną choinką. Ale czy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego jakie niebezpieczeństwa wiążą się w nowinkami technicznymi? Co czyha na nasze dzieci w rozległym Internecie i jak możemy śledzić ich poczynania?

Cyfrowa kontrola rodzicielska

Niestety nasze ciekawe świata pociechy, mogą wchodzić na strony internetowe, które nie są przeznaczone dla ich przedziału wiekowego– w końcu nie tak trudno kliknąć „Przejdź dalej” na stronie 18+ lub wpisać nieprawdziwą datę urodzenia. Z pomocą przychodzi nam kontrola rodzicielska, którą możemy aktywować na „elektronicznych zabawkach”. Po prostu wybieramy strony, które chcemy zablokować i zabezpieczamy je hasłem lub korzystamy ze specjalnych programów, umożliwiających bardziej szczegółową konfigurację przeglądarki. Nawet w ustawieniach telewizora można wybrać kanały objęte kontrolą rodzicielską. Wtedy będziemy mieć pewność, że możemy zostawić dzieci sam na sam ze środkami masowego przekazu.

Facebook – księga wszystkich twarzy

Obecnie w sieci mało kto może pozostać anonimowy. Zresztą nawet dorośli często nie zdają sobie sprawy z istoty wizerunku w Internecie. Dodajemy śmieszne posty i szczegółowe dane osobowe, które zainteresowanym osobom dostarczają idealnej pożywki. Jak zapobiec nadmiernemu wyciekowi osobistych informacji również wśród najmłodszych? Choć nie istnieje narzędzie, które pozwala na kontrolę profilu dziecka na Facebooku, możemy dopilnować, by zakładając konto wpisało prawdziwą datę urodzenia. Tym sposobem strony zawierające nieodpowiednie treści zostaną zablokowane. Od czasu do czasu warto także sprawdzić poczynania naszego dziecka – jakie dodaje zdęcia, komentarze lub co lajkuje. Rodzic na liście znajomych to nie wstyd!

Dziennik elektroniczny – przyjaciel uważnego rodzica

Coraz więcej szkół wybiera elektroniczną formę papierowego jak dotąd dziennika szkolnego. Jest to z pewnością świetne udogodnienie dla osób, które chcą widzieć czarno na białym postępy swojego dziecka. Jakich funkcji dostarcza nam e-dziennik? Zawiera nie tyko oceny, ale także frekwencję, uwagi, wykaz sprawdzianów, zadań oraz wiadomości od nauczycieli. Twoje dziecko wybrało się na wagary? Zanim zdąży opuścić pierwsza lekcję, dowiesz się o tym z aplikacji na twoim smartfonie!

Jako dobrzy rodzice powinniśmy być świadomi zagrożeń, które napływają do naszych dzieci z Internetu. Jeżeli decydujesz się na kupno elektronicznego sprzętu pod choinkę, pamiętaj o dostosowaniu go do przedziału wiekowego swojej pociechy. Bądź szczególnie uważna w kwestii portali społecznościach i razem z dzieckiem ciesz się postępami w nauce!

Artykuły dla dzieci znajdziesz na Allmart.pl

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl