skip to Main Content

Ferie – jak dobrze wykorzystać wolny czas dziecka?

Ferie Jak Dobrze Wykorzystac Wolny Czas Dziecka

Ferie zimowe coraz bliżej, a ty nadal nie masz pomysłu, co zrobić ze swoją pociechą? Ślęczenie przed telewizorem wydaje się mało atrakcyjne, a na dodatek ty musisz iść do pracy? Specjalnie z myślą o tobie przygotowaliśmy parę znakomitych pomysłów, które pozwolą twojemu dziecku na kreatywne spędzenie wolnego czasu!!

Co jeśli dziecko będzie musiało zostać samo w domu?

Wcale nie musi! Gdy ty pójdziesz w spokoju do pracy, twoje dziecko będzie mogło świetnie się bawić z rówieśnikami na zimowisku! Koniec z nudą przed komputerem! Taki wyjazd to znakomite wyjście dla zapracowanych rodziców! Tematyka jest naprawdę wszechstronna – od obozów narciarskich, po taneczne, konne, a także edukacyjne! Nie dość, że dziecko ciekawie spędzi czas, to jeszcze nauczy się samodzielności i zintegruje się z innymi.

Półkolonie, czyli ferie w mieście

Jeżeli zależy ci na większej kontroli nad dzieckiem, możesz w ciągu dnia, wysłać go na półkolonie organizowane często przez szkoły lub prywatne firmy. Na czym polega taka zabawa? Zawozisz dziecko z rana w określone miejsce, po czym jadąc z pracy go odbierasz! Nie wymaga to systematyczności, a maluch nie będzie tęsknił za rodzicami przed snem. Ograniczy to także koszty związane z zakwaterowaniem.

Od deski do deski

I nie mowa tutaj o majsterkowaniu z tatą ☺. Choć nowoczesne technologie niemal całkowicie zastępują zwykłą kartkę papieru, to książka zawsze pozostanie dobrym przyjacielem dziecka, niezależnie od tego ile ma lat! Od bajek, aż po beletrystykę, każdy znajdzie coś dla siebie! Dzięki książkom wzbogacimy nasze pociechy o lepsze słownictwo, wydajniejszą wyobraźnię oraz poprawę koncentracji i pamięci! Zamiast kolejnych odwiedzin w galerii handlowej, zabierz swoje dziecko do biblioteki lub księgarni, by wybrało coś dla siebie!

Dzień mamy czyli dzień tylko z mamą

A dokładniej dzień z mamą ☺. Jeżeli zajmujesz się domem lub masz akurat chwilę wolnego czasu, to najlepsza okazja na zabawę z dzieckiem. Pomysłów jest naprawdę wiele. Możecie wspólnie upiec ciasto, pójść na łyżwy lub pograć w gry planszowe. Niech salon stanie się torem przeszkód, a sypialnia wielkim namiotem! Wykorzystajcie do zabawy farby, szyszki, a nawet zwykły ryż!

Małe, a cieszy! (artykuły dla dzieci znajdziesz na Allmart.pl)

Nie pozwól by w te ferie w twoim domu powiało nudą! Zapewnij swojemu dziecku dobrze spędzony czas z rówieśnikami. Pamiętaj, że wolne od szkoły nie oznacza „nicnierobienia” – to właśnie doskonała chwila na odkrycie hobby i kreatywne zajęcia rozwijające twoje dziecko!

Michalina Gustyn

Redaktor LivingNatural.pl

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl