skip to Main Content

Piękny pokój dla dziewczynki!

Girl 511881 1280

Urządzanie pokoju dla dziewczynki to prawdziwa frajda dla każdej mamy. W sklepach nie brakuje teraz bowiem wspaniałych mebli, przepięknych dekoracji oraz tekstyliów, dzięki którym można wyczarować pokoik jak z bajki. Od czego zacząć? Poniżej kilka podpowiedzi i sugestii.

Poszukiwanie inspiracji
Na początek warto poszukać kilku inspiracji, czyli jednym słowem przejrzeć zdjęcia dostępne w internecie. W dzisiejszych czasach ludzie chętnie dzielą się zdjęciami swoich domów, między innymi właśnie po to, by inspirować innych do zmian w swoim otoczeniu. Przeglądanie zdjęć dziecięcych pokoi to wciągające zajęcie, warto zatem zapisać na dysku swojego komputera tylko kilkanaście najpiękniejszych, a później zabrać się do działania. Pewnie będzie trudno odtworzyć wszystko we własnym domu, można jednak zainspirować się na przykład kolorystyką, albo rozwiązaniami dotyczącymi rozplanowania mebli.

Drewniane meble dla dzieci
Bazą każdego dziecięcego pokoju zwykle są meble. Można pominąć kupowanie dekoracji, jednak nie da się pominąć zakupu wygodnego łóżka albo komody na ubrania. W pierwszej kolejności warto zatem znaleźć sklep, w którym będzie można nabyć piękne drewniane meble dla dzieci. Bardzo ważne jest to, aby posiadały one wszystkie niezbędne atesty, które potwierdzają, że meble są bezpieczne dla dzieci. Chodzi tutaj głównie o to, jakich lakierów oraz farb użyto do ich malowania. Poza tym warto zwracać uwagę na to, czy meble są wykonane solidnie. Dziewczynki zwykle dbają o swoje mebelki, jednak jeżeli kupi się bardzo liche egzemplarze, mogą zbyt długo nie posłużyć.

Najważniejsza meble w pokoju
Najważniejszym meblem w każdym pokoju z pewnością jest łóżko. Warto wybrać takie, z którego dziecko zbyt szybko nie wyrośnie. Lepiej zatem kupić łóżko większe, nawet jeżeli zajmie ono więcej przestrzeni w pokoju. Ważne jest również wygodne biurko, bo już nawet przedszkolaki lubią przy nim pracować, na przykład kolorując obrazki i malowanki. W późniejszych latach, kiedy dziecko pójdzie do szkoły, będzie służyło do odrabiania lekcji.

Sprawdź: solidne, drewniane łóżka dla dzieci na lozka.net.pl

Poza tym potrzebne są meble do przechowywania ubrań. Czasami wystarczy zwykła komoda, innym razem rodzice decydują się na zakup niewielkiej szafy.

Meble do przechowywania zabawek

Potrzebne jest również miejsce na zabawki oraz książki. Świetnie sprawdzają się regały, na których można poustawiać koszyki, w których dziewczynki będą trzymały wszystkie swoje skarby. Taka organizacja pomaga w utrzymaniu porządku w pokoju. Jeśli wszystkie zabawki nie stoją na wierzchu, cały pokój wygląda bardziej schludnie. Jeżeli dziewczynka interesuje się układaniem klocków lub puzzli, warto kupić pojemniki, w których może przetrzymywać te rzeczy.

Dodatki

Z pewnością najprzyjemniejszy etap to zakup dodatków. Mowa tu o miękkim dywaniku, zasłonach, pościeli do łóżka oraz przyjemnych kocach i pledach. To właśnie te rzeczy wyczarują przytulną atmosferę, dodadzą dziewczęcego klimatu, sprawią, że mała panienka nie będzie chciała opuszczać swojego królestwa. A to przecież najlepsza rekomendacja, że pokoik jest urządzony pięknie.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl