skip to Main Content

Jak urlop to tylko w Australii !!! Zobacz nasze top 5

Fotolia 66423211 Lista Przebojw Australii

Jako ludzie mieszkający w Polsce mamy niezwykłe szczęście, ponieważ nasza ojczyzna jest niezwykle obfita w naturalne atrakcje turystyczne, na które inne narodowości mogą patrzeć z zazdrością.

Poczynając od niezwykłych pasm górskich jakimi są Sudety i Karpaty, poprzez przepiękną krainę jezior mazurskich, a na morzu bałtyckim kończąc, a są to jedynie przykłady miejsc, które każdy Polak w swoim życiu odwiedzić powinien.

Z drugiej strony lubimy podróżować poza granice naszego kraju, by poznawać obce kultury, oraz niesamowite miejsca, których renoma, bądź ze względu na niesamowite formy matki natury, bądź ze względu na dzieła rąk ludzkich, znana jest na całym świecie.

Jednym z takich miejsc jest Australia. No właśnie, Australia to znacznie więcej niż tylko Sydney i kangury. Przedstawimy wam swego rodzaju listę miejsc, które powinny stać się absolutnym must-see dla każdego, kto na ten niesamowity kraj-kontynent będzie się wybierał!

Sydney

Tego miasta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to chyba najbardziej znane miasto Australii. A jego sława jest w pełni zasłużona. Sam widok Sidney Opera House na żywo już robi na przyjezdnym niezwykłe wrażenie. Może on nie przypaść komuś do gustu, lecz wysoki kunszt tej budowli trzeba docenić.

Kolejne na liście jest wejście na Harbour Bridge, z którego widoki po prostu zapierają dech w piersiach!

Dolina Barossa oraz Kangaroo Island

Dla tych, którzy oprócz zwiedzania koniecznie muszą przetestować obce jedzenie oraz trunki dolina Barossa jest pewnym przystankiem w trakcie podróży. Jest to znany na całą Australię region w którym produkuje się wino. Z pewnością każdy odnajdzie tutaj trunek, który usatysfakcjonuje nawet wybredne podniebienie. Kolejnym punktem powinna być niezbyt oddalona Kangaroo Island. Wbrew stereotypom nie wszędzie można spotkać misie koala na drzewach.

Tutaj trudno jest ich nie spotkać! Poza tym, duża ilość kangurów pozostawia w pamięci niezapomniane widoki na długi czas wspomnień

Blue Mountains

Są swego rodzaju fenomenem, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gdy udajemy się w góry teren stopniowo zaczyna robić się pagórkowaty, aż w pewnym momencie wyrastają przed nami mniejsze lub większe masywy górskie. Tutaj jest zupełnie inaczej, Blue Mountains oddalone są od Sydney o około 100 kilometrów. Nazywane się słusznie górami w dolinach ponieważ aby zdobyć jakikolwiek szczyt najpierw trzeba zejść, aby potem móc wejść.

Niesamowite widoki zapewniają eukaliptusy, które porastają zbocza gór. Ich liście wydzielają olejki eteryczne, które z odległości kilkuset metrów sprawiają wrażenie, iż są niebieskie. Niezapomniane widoki!

Wielka rafa koralowa

Największa rafa koralowa na świecie. Rozciąga się na ponad trzysta tysięcy kilometrów. A jej wiek szacuje się nawet na ponad 20 milionów lat! Zapewnia niezapomniane wrażenia zarówno dla tych, który są entuzjastami nurkowania jak i tych, którzy preferują podziwianie podczas pływania łódką. Koniecznie trzeba zobaczyć !

Uluru

Jedna z ikon Australii. Rdzenni mieszkańcy Australii czyli Aborygeni wierzą, że wejście na tą górę zabiera część energii z tego miejsca. Nie martwcie się jednak nawet spacer dookoła góry dostarcza niesamowite wrażenia!

 

Wiadomo niestety, że nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd do Australii jednak warto zaplanować sobie takowy wyjazd, nawet kosztem wielu wyrzeczeń, ponieważ jestem przekonany, że każdy kto tam pojedzie choćby raz będzie miał niesamowite wspomnienia na resztę swojego życia !!!

 

 

 

 

Redakcja LivingNatural.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl