skip to Main Content

Pasożyty? Nie daj im się i odzyskaj swoje zdrowie!

Zmczenie Pasoyty Radioklinika

fot.: Radioklinika

Jak to jest możliwe, że współczesna medycyna jest bezsilna wobec wielu powszechnie występujących chorób pasożytniczych? Jak rozpoznać zarażenie pasożytami?

 

Nie ma ludzi wolnych od pasożytów, są tylko niezdiagnozowani! – czytamy w książce „Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie”. Tymczasem lekarze często ignorują temat pasożytów, a ludzie wciąż nie są świadomi zagrożeń.

Dlaczego lekarze ignorują nasze bogate życie wewnętrzne?

Lekarze często bagatelizują choroby pasożytnicze, ponieważ w czasie studiów medycznych poświęca się im zbyt mało czasu. Także ludzie wciąż nie są dostatecznie świadomi zagrożenia i zwykle nie zdają sobie sprawy, że są nosicielami pasożytów. Doskonale przystosowane do życia w naszym wnętrzu nie muszą dawać żadnych objawów i często nie utrudniają funkcjonowania organizmu.

Jak rozpoznać zarażenie?

W Polsce najbardziej powszechnymi pasożytami są owsiki, glista ludzka, a także tasiemce, które najczęściej występują u osób spożywających surowe mięso, ale także ryby. Do najczęstszych objawów zarażenia pasożytami należą uczucie zmęczenia, cienie pod oczami, nabrzmiały brzuch i drastyczna utrata wagi. Powszechnymi są także przypadłości związane z układem nerwowym i psychiką, tiki, mruganie, obgryzanie paznokci, a nawet onanizm dziecięcy.

Nie odrobaczajmy się samodzielnie!

Ludzie próbują odrobaczać się bez konsultacji z lekarzem stosując dostępne preparaty ziołowe. Taka kuracja może przynieść bardzo dużo szkody, ponieważ pasożyty opuszczają układ pokarmowy i zaczynają wędrować po całym organizmie! Chcąc uniknąć migracji larw należy stosować leczenie przebiegające w pewnej sekwencji. Najpierw należałoby poprzez chemiczne specyfiki osłabić pasożyty i dopiero wtedy zastosować ziołową kurację!

Co zrobić, gdy zaobserwujemy objawy wskazujące na obecność pasożytów w naszym organizmie?

Zarażenia pasożytnicze musi potwierdzić lekarz, który w razie potrzeby zastosuje leczenie farmakologiczne. Jego integralnym elementem jest także odpowiednia dieta, gdyż część pasożytów powoduje uszkodzenia kosmków jelitowych, dlatego należy uniemożliwić im dostarczanie składników takich jak: cukry, gluten czy mleko.

Świadomość tego, gdzie i w jaki sposób możemy zarazić się pasożytami jest wciąż bardzo niska. Jak zatem się go ustrzec?

Posłuchaj rozmowy z dr Wojciechem Ozimkiem, pediatrą zajmującym się od ponad 20 lat zagadnieniami chorób pasożytniczych i odkleszczowych.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! http://radioklinika.pl/pasozyty-nie-daj-sie-odzyskaj-zdrowie/

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl