skip to Main Content

Pasożyty? Nie daj im się i odzyskaj swoje zdrowie!

Zmczenie Pasoyty Radioklinika

fot.: Radioklinika

Jak to jest możliwe, że współczesna medycyna jest bezsilna wobec wielu powszechnie występujących chorób pasożytniczych? Jak rozpoznać zarażenie pasożytami?

 

Nie ma ludzi wolnych od pasożytów, są tylko niezdiagnozowani! – czytamy w książce „Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie”. Tymczasem lekarze często ignorują temat pasożytów, a ludzie wciąż nie są świadomi zagrożeń.

Dlaczego lekarze ignorują nasze bogate życie wewnętrzne?

Lekarze często bagatelizują choroby pasożytnicze, ponieważ w czasie studiów medycznych poświęca się im zbyt mało czasu. Także ludzie wciąż nie są dostatecznie świadomi zagrożenia i zwykle nie zdają sobie sprawy, że są nosicielami pasożytów. Doskonale przystosowane do życia w naszym wnętrzu nie muszą dawać żadnych objawów i często nie utrudniają funkcjonowania organizmu.

Jak rozpoznać zarażenie?

W Polsce najbardziej powszechnymi pasożytami są owsiki, glista ludzka, a także tasiemce, które najczęściej występują u osób spożywających surowe mięso, ale także ryby. Do najczęstszych objawów zarażenia pasożytami należą uczucie zmęczenia, cienie pod oczami, nabrzmiały brzuch i drastyczna utrata wagi. Powszechnymi są także przypadłości związane z układem nerwowym i psychiką, tiki, mruganie, obgryzanie paznokci, a nawet onanizm dziecięcy.

Nie odrobaczajmy się samodzielnie!

Ludzie próbują odrobaczać się bez konsultacji z lekarzem stosując dostępne preparaty ziołowe. Taka kuracja może przynieść bardzo dużo szkody, ponieważ pasożyty opuszczają układ pokarmowy i zaczynają wędrować po całym organizmie! Chcąc uniknąć migracji larw należy stosować leczenie przebiegające w pewnej sekwencji. Najpierw należałoby poprzez chemiczne specyfiki osłabić pasożyty i dopiero wtedy zastosować ziołową kurację!

Co zrobić, gdy zaobserwujemy objawy wskazujące na obecność pasożytów w naszym organizmie?

Zarażenia pasożytnicze musi potwierdzić lekarz, który w razie potrzeby zastosuje leczenie farmakologiczne. Jego integralnym elementem jest także odpowiednia dieta, gdyż część pasożytów powoduje uszkodzenia kosmków jelitowych, dlatego należy uniemożliwić im dostarczanie składników takich jak: cukry, gluten czy mleko.

Świadomość tego, gdzie i w jaki sposób możemy zarazić się pasożytami jest wciąż bardzo niska. Jak zatem się go ustrzec?

Posłuchaj rozmowy z dr Wojciechem Ozimkiem, pediatrą zajmującym się od ponad 20 lat zagadnieniami chorób pasożytniczych i odkleszczowych.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! http://radioklinika.pl/pasozyty-nie-daj-sie-odzyskaj-zdrowie/

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl