skip to Main Content

Co kupić dziecku na drugie urodziny?

Co Kupiu0107 Dziecku Na Drugie Urodziny?

Twoje dziecko kończy niedługo 2-latka? A może wybierasz się na urodziny do chrześniaka w tym wieku?W porę pomyśl o odpowiednim prezencie.

Zrezygnuj z modnych i topowych zabawek, które robią wiele hałasu, ale oprócz rozrywki nie mają dla malucha żadnej wartości. Postaw na gadżety, które sprawią mu nie tylko dużo frajdy, ale też przyczynią się do rozwoju. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji.

Rowerek biegowy

Jednym z popularniejszych gadżetów są rowerki biegowe. Nie posiadają one pedałów, dzięki czemu jeszcze korzystniej wypływa na kondycję dziecka. Po pierwsze, pozwalają ćwiczyć równowagę i poczucie rytmu. Po drugie, pozytywnie działają na zmysł słuchu i wzroku. Do tego uczą koncentracji i cierpliwości, co na pewno przyda się później, przy nauce takich czynności jak liczenie, czytanie i pisanie. Co najważniejsze, rowerki biegowe zachęcają dzieci do spędzania czasu na dworze i gwarantują masę frajdy. Czy są drogie? Ich ceny zaczynają się od 100 zł.

Klocki Lego

Klocki Lego to zabawka, którą uwielbiają dzieci na całym świecie. Zawsze zastanawiało Cię skąd ten fenomen? Siła tkwi w różnorodności. W ofercie duńskiego potentata nie brakuje serii dla nastolatków i dorosłych (Lego Architecture, Lego Technic, Lego Creator), dzieci w wieku szkolnym (Lego City, Lego Friends, Lego Elves), a nawet dla 2-letnich maluchów. Zestawy z dedykowanej im kolekcji Lego Duplo zawierają duże i kolorowe elementy, z których można stworzyć wiele ciekawych konstrukcji – domki, zwierzęta, pojazdy. Wyróżniają się one perfekcyjnym wykonaniem (ich końce są zaokrąglone) i trwałością. Dużym atutem Lego Duplo jest podział na zestawy uniwersalne oraz te dla chłopców i dziewczynek, co ułatwia zakup odpowiedniego produktu. Czy zabawa takimi klockami ma wartość edukacyjną? Jak najbardziej. Ich układanie rozwija zdolności manualne, ćwiczy myślenie przyczynowo-skutkowe, a także ułatwia zrozumienie otaczającego świata.

Piasek kinetyczny

Twoje dziecko lubi rysować? A może zawsze uaktywnia się na dworze w piaskownicy lub na plaży? Podaruj mu piasek kinetyczny, który umożliwia taką zabawę o każdej porze roku i w każdym miejscu. Pierwszy raz spotykasz się z tą nazwą? Piasek kinetyczny to nic innego jak mieszanka tradycyjnego piasku z nietoksycznymi polimerami, sprawiającymi że całość nie wysycha i nie rozsypuje się. Do tego nie brudzi, więc doskonale nadaje się do zabawy w domu. Piasek kinetyczny wykorzystywany jest do wielu ciekawych zajęć. Oprócz babek, można z niego wylepiać podobizny zwierzątek czy pojazdów oraz uczyć malucha nazw znajdujących się w domu przedmiotów.

 

Artykuł sponsorowany 

Redakcja LivingNatural.pl

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl