skip to Main Content

10 ciekawostek o food truckach, które warto znać!

10 Ciekawostek O Food Truckach

Po polskich drogach jeździ około 600 food trucków. To imponujący wynik, chociaż daleko nam do liczby furgonetek przemieszczających się po USA – tam jest ich kilka tysięcy. Mobilne bary stają się w Polsce coraz popularniejsze, a serwowane dania cieszą się popularnością wśród miłośników tradycyjnego jedzenia oraz tych, którzy lubią kulinarne eksperymenty.

Food trucki pojawiają się na festiwalach, targach kulinarnych, coraz częściej można spotkać je nad rzeką, na imprezach plenerowych. Co warto o nich wiedzieć? Kiedy powstał pierwszy food truck i dlaczego food trucki stają się coraz modniejsze? Oto 10 ciekawostek o mobilnych barach, które warto znać.

Ciekawostka 1:

Ponad 150 lat temu na ulicach Stanów Zjednoczonych pojawił się pierwszy food truck – Chuck Wagon. W mobilnym barze serwowano wtedy proste i długo zachowujące świeżość potrawy tj. suszona fasola, placki ziemniaczane, suszone mięso czy boczek.

Ciekawostka 2:

W Polsce warto zwrócić uwagę na kilka food truckowych wydarzeń: Festiwal Smaku Food Trucków, Żarcie Na Kółkach, Łódzki Street Food Festival, Szama na Placu w Gliwicach.

Ciekawostka 3:

Na warszawskich ulicach można spotkać food trucka serwującego japońskie lody szronowe. Lody szronowe to połączenie śniegu z lodowych brył oraz syropu, musu lub słodkiego mleczka. Co ciekawe, dawniej w Japonii do kruszenia lodowych brył wykorzystywano miecze samurajskie.

Ciekawostka 4:

W jednym z food trucków przemierzających Polskę można zjeść langosz, czyli placka charakterystycznego dla kuchni węgierskiej.

Ciekawostka 5:

Na ulicach Gdańska można spróbować potraw z turkusowego food trucka, czyli samochodu z lat 60.

Ciekawostka 6:

W Londynie natkniemy się na food trucka pokrytego trawą, w którym serwuje się klopsiki.

Ciekawostka 7:

Jedzenie ze stylowego vana z lat 30. serwują w miejscowości Brescia we Włoszech.

Ciekawostka 8:

W Sydney działa food truck stworzony z materiałów z recyclingu.

Ciekawostka 9:

W jednym z polskich food trucków zamontowano prawdziwy piec do pizzy. Właściciele mobilnego baru serwują pizzę z pieca w dowolnym miejscu.

Ciekawostka 10:

W jednym z polskich food trucków można zamówić również lodowe rollsy, czyli
lody bez dodatku sztucznych składników. Płynną masę wylewa się na zmrożony blat, a gdy zakrzepnie, zwija się ją formę rolek. Dodatkowo można zobaczyć cały proces przygotowywania mrożonego deseru.

Więcej ciekawostek na temat food trucków oraz festiwali i imprez kulinarnych można znaleźć w infografice przygotowanej przez HRS.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/festiwale-kulinarne-infografika.html

 

This Post Has One Comment
  1. Bardzo fajne ciekawostki, nie powinniśmy jednak zapominać o słynnym pizza trucku krążącym po Polsce. Piec opalany drewnem, świetna jakość ich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WordPress spam zablokowany CleanTalk.
Back To Top
Search
SUBSKRYBUJ
ZAPISZ SIĘ
Gotowa na pigułkę szczęścia?
Zacznij już od przyszłego tygodnia!
Skład: 100% świeżych informacji o zdrowiu, 2 dawki nowinek kosmetycznych, 3 krople zakupowego szału i duża szczypta naszej miłości do Was
Anna Tucka
Redaktor Naczelna LivingNatural.pl